تیم فرمول یک مک‌لارن اعلام کرد در پایان فصل از هوندا، حامی مالی اصلی و تامین‌کننده موتورش، جدا خواهد شد. همکاری خودروساز ژاپنی با مک‌لارن سه فصل پیش آغاز شد. اما این تیم با موتورهای هوندا نتایج بسیار ضعیفی گرفت و از سال ۲۰۱۵ تا کنون هیچ پیروزی کسب نکرده است.

مک‌لارن اعلام کرده است از سال آینده ماشین‌هایش را با موتور رنو به مسابقات می‌آورد و هوندا هم با تیم تورو روسو به حضورش در فرمول یک ادامه خواهد داد.

همزمان تیم فرمول یک رنو اعلام کرد کارلوس ساینز، راننده تیم تورو روسو از فصل آینده به رنو خواهد پیوست. با اینکه همکاری هوندا و مک‌لارن چندان نتیجه‌ای نداشت، تورو روسو بسیار مایل بود تا با هوندا کار کند و به همین دلیل به انتقال کارلوس ساینز رضایت داد تا بتواند قراردادش با رنو را پیش از موعد تمام کند.

در پی این تحولات گفته می‌شود فرناندو آلونسو، قهرمان پیشین مسابقات و راننده تیم مک‌لارن به زودی با ادامه حضورش در تیم مک‌لارن رضایت خواهد داد. همکاری مک‌لارن و هوندا تاثیر بدی بر نتایج او در تیم مک‌لارن داشت و حالا این فرصت به وجود آمده که او بتواند در اوج با مسابقات خداحافظی کند.

جدایی از هوندا برای مک‌لارن آسان نبود. ارزش موتورهای مجانی، حمایت مالی و پرداخت نیمی از دستمزد رانندگان به صد میلیون دلار میرسید. با این حال مک‌لارن به این نتیجه رسید که ادامه نتایج ضعیف، آینده تیم را به خطر خواهد انداخت و با ادامه وضع موجود نه تنها از جایزه مادی مسابقات خبری نیست، بلکه حامیان مالی هم دیگر علاقه‌ای به همکاری با مک‌لارن نخواهند داشت.

شیخ محمد بن عیسی آل خلیفه، مدیر گروه مک‌لارن در واکنش به جدایی از هوندا گفت «هوندا شرکت بزرگی است و مثل مک‌لارن برای پیروزی به فرمول یک آمده است. گرچه نتوانستیم با این مشارکت به موفقیتی که قصد داشتیم برسیم،‌ اما نه سابقه بی‌نظیری که دو شرکت در گذشته داشتند زیر سوال می‌رود و نه از تلاش‌مان برای موفقیت در فرمول یک کاسته خواهد شد.»

SINGAPORE - SEPTEMBER 15: Daniel Ricciardo of Australia driving the (3) Red Bull Racing Red Bull-TAG Heuer RB13 TAG Heuer on track during practice for the Formula One Grand Prix of Singapore at Marina Bay Street Circuit on September 15, 2017 in Singapore.  (Photo by Clive Mason/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool  // P-20170915-01507 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

خداحافظی رنو با ردبول

در خبری جدا اما مربوط به این تغییرات، هفته پیش اعلام شد که ردبول هم از پایان فصل ۲۰۱۸ به بعد از موتورهای رنو استفاده نخواهد کرد و به این ترتیب رابطه پر فراز و نشیب این دو هم به پایان می‌رسد. ظاهرا رنو به ردبول اعلام کرده مایل نیست قراردادش را بعد از سال ۲۰۱۸ تمدید کند.

رنو پیش‌تر به برگزارکنندگان فرمول یک تعهد داده بود که اگر ردبول نتواند موتور پیدا کند، این شرکت موتورهایش را تامین خواهد کرد. اما حالا منابع مطلعی گفته‌اند بعید است دو شرکت بعد از سال ۲۰۱۸ با یکدیگر کار کنند.

ردبول در چهار فصل گذشته از رنو راضی نبود و به کارخانه فرانسوی انتقاد می‌کند که چرا موتورهایش توانایی موتورهای مرسدس را ندارد. با تغییر قوانین و آمدن موتورهای جدید بود که اقتدار ردبول در فرمول یک به پایان رسید.

 

تورو روسو تیم دوم ردبول است و با نزدیک کردن هوندا به این تیم، ردبول می‌خواهد مطمئن باشد اگر روزی موتورهای هوندا به کیفیت دلخواه رسید،‌ ردبول انحصار این قدرت را در دست داشته باشد. با تغییرات اخیر در صحنه مسابقات به نظر می‌رسد هوندا از سال ۲۰۱۹ موتورهای هر دو تیم ردبول را تامین خواهد کرد.