بنتلی، خودروساز لوکس انگلیسی تایید کرده که در حال بررسی تولید محدود یک سدان است که از مولسان، لوکس‌ترین مدل کنونی این کارخانه هم لوکس‌تر است.

در صورتی که مدیران بنتلی این پروژه را تایید کنند، خودروی جدید بر روی شاسی مولسان اما با نامی متفاوت ساخته خواهد شد. مولسان پیش از این یک مدل کشیده تشریفاتی از مولسان را به بازار عرضه کرده است.

رولف فِرِش، عضو هییت مدیره بنتلی در گفتگو با خبرگزاری اتوموتیو نیوز گفته خودروی جدید لزوما بزرگتر از مولسان نخواهد بود.

«این به این معنی نیست که ما مجبوریم یک خودروی بزرگتر از مولسان بسازیم. شاید این خودرو فرصت‌های تازه‌ای برای سفارشی کردن بیشتر خودرو فراهم کند.»

بنتلی گرند کانورتبل

بنتلی گرند کانورتبل

تولید بسیار محدود

حرفهای مدیر بنتلی برای ترسیم یک تصویر بهتر از مدل جدید بنتلی راه گشا نیست. چون بخش مولینیر بنتلی در حال حاضر مدلهای این کارخانه را تقریبا در هر بخش به سفارش مشتری تغییر میدهد.

براساس اخبار موجود بنتلی هنوز برای ساخت مدل جدید به تصمیم قطعی نرسیده است و قرار است خبر نهایی پاییز امسال و همزمان با نمایشگاه خودروی پاریس اعلام شود. گفته می‌شود در صورت تولید، از این خودرو بین ۵۰ تا ۱۰۰ دستگاه بیشتر ساخته نخواهد شد.

همزمان بنتلی قصد دارد تعداد بسیار محدودی از مدل مولسان روباز را هم به بازار عرضه کند. این مدل براساس کانسپت گرند کانورتبل ساخته می‌شود که دو سال پیش در نمایشگاه لس‌آنجلس رونمایی شد. تعداد خودروهایی که قرار است تولید شود هنوز به طور رسمی اعلام نشده اما براساس گزارش‌ها بنتلی تنها بیست دستگاه از این مدل می‌سازد.