بنتلی می‌خواهد در صورت وجود تقاضا، یک مدل کانورتیبل از مولسان را تا دو سال دیگر به بازار بفرستد. 
کارخانه انگلیسی هفته پیش در جشنواره خودرو پبل بیچ در کالیفرنیا آمریکا، کانسپتی از این خودرو را به تعداد محدودی از خریداران بالقوه نشان داد و در صورت علاقه آن‌ها این ماشین به تولید انبوه خواهد رسید. 
همزمان طرح‌هایی از این ماشین هم منتشر شده که نشان می‌دهد بخش جلوی ماشین کاملاً شبیه مولسان است و بخش پشت آن عضلانی‌تر و اسپرت‌تر شده است. 
بنتلی بعد از توقف تولید مدل آزور در سال ۲۰۱۰، هیچ کانورتیبل بزرگ چهارنفره‌ را جایگزین نکرد و مدیران این کارخانه معتقدند که ساخت یک مولسان کانورتیبل انتخابی طبیعی برای بنتلی خواهد بود. 
بنتلی نسل اول آزور را بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۲ و نسل دوم آن را با کمی تغییر از سال ۲۰۰۶ تا سال ۲۰۱۰ تولید کرد. در مجموع ۱۳۰۰ دستگاه آزور نسل اول و ۸۰۰ دستگاه آزور نسل دوم تولید شد که در مجموع ۱۵۰۰ دستگاه از آن‌ها در آمریکا فروخته شد. 

به همین دلیل است که بنتلی برای بررسی وضعیت بازار یک خودرو کانورتیبل بزرگ نظر خریداران را در جشنواره پبل بیچ جویا شده است. 
اگر چه اهمیت بازار آمریکا بسیار زیاد است اما بنتلی نمی‌تواند بدون توجه به سلیقه بازار چین برای تولید این خودرو تصمیم بگیرد. در شش ماه اول سال ۲۰۱۲ فروش بنتلی در چین ۵۵ درصد بیشتر شده است و این کارخانه توانسته ۱۰۵۹ خودرو به چینی‌ها بفروشد و به این ترتیب چین به دومین بازار بزرگ بنتلی تبدیل شده است. 
هنوز اطلاعات فنی مولسان روباز منتشر نشده است اما اینطور که از طرح‌ها پیدا است، بنتلی همچنان به سقف پارچه‌ای وفادار مانده،‌ ابعاد ماشین به نزدیک‌ترین رقیبش یعنی رولزرویس فانتوم دراپ‌هد کوپه نزدیک خواهد بود.
احتمالاً موتور هشت سیلندر و ۶.۷۵ لیتری توربوشارژ مولسان چهاردر روی آن سوار می‌شود که قدرتش ۵۰۵ اسب بخار و گشتاورش ۷۲۵ پوند بر فوت است و گفته می‌شود قیمت آن ۲۷۵ هزار پوند خواهد بود.