مدیران بنتلی در حال بررسی ساخت یک کوپه چهار برای رقابت با ب ام و ام۶ گرن کوپه و مرسدس بنز سی‌ال‌اس۶۳ ای‌ام‌جی هستند. 
جرج کچر {+}، خبرنگار ماهنامه «کار» بریتانیا می‌گوید ایده ساخت چنین ماشینی در جلسه مدیران عالی بنتلی در اوایل سال ۲۰۱۳ مطرح شده است. در این جلسه قرار بود درباره مدل‌های جدید بنتلی تا سال ۲۰۲۰ و پلتفرم‌های آن‌ها تصمیم‌گیری شود. 
در این جلسه قرار شد براساس کانسپتی که در سال ۲۰۱۲ در ژنو نمایش داده شد، یک مدل شاسی بلند در سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه شود. همینطور درباره نسل سوم کنتینانتال جی‌تی و مدل جدید مولسان هم تصمیم‌گیری شد. اما خبر غیرمنتظره در این جلسه ساخت یک مدل کوچکتر جهار در کوپه بود که یا به عنوان یک مدل مستقل و یا بخشی از خانواده کنتینانتال در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شود. 
اندازه این کوپه جدید با طول ۴.۸ متر با مدل کنتینانتال جی‌تی یکی خواهد بود. اما برخلاف کنتینانتال قرار است ظاهری اسپرت‌تر داشته باشد. قیمت آن بین ۱۲۵ هزار تا ۱۵۰ هزار یورو خواهد بود که از کنتینانتال جی‌تی ارزانتر است و به همین دلیل بنتلی انتظار دارد تا با فروش سالانه پنج تا شش هزار دستگاه، پرفروش‌ترین خودروی این کارخانه باشد. 

از نظر فنی بنتلی برای ساخت مدل کوپه خود از پورشه کمک خواهد گرفت اما طراحی داخل و بیرون ماشین به طور کلی با هیچ یک از مدل‌های گروه فولکس‌واگن شباهتی ندارد. 
بنتلی دو انتخاب برای پلتفرم این خودرو داشت. یکی استفاده از پلتفرم آلومینیوم «دی ۵» آئودی بود که قرار است نسل جدید آئودی ای۸ و کوپه ای۹ بر روی آن ساخته شود. این پلتفرم سبک‌ است و امکان استفاده از موتور دیزل هم در آن وجود دارد. انتخاب دیگر استفاده از پلتفرم ام‌اس‌بی پورشه بود که نسل دوم پورشه پانامرا بر روی آن ساخته می‌شود. 
پلتفرم ام‌اس‌بی قادر است با موتورهای چهار تا دوازده سیلندر مجهز شود. اما موتورهای ماشین به احتمال زیاد سه لیتری شش سیلندر و چهار لیتری هشت سیلندر است و به سیستم‌های خاموش کردن چند سیلندر هنگامی حرکت آرام ماشین و سیستم توربو مجهز خواهد شد.