بخاری در سال ۱۹۵۱، جعبه دنده چهار سرعته اتوماتیک در سال ۱۹۵۹، کروز کنترل در سال ۱۹۷۲ و  آینه‌های برقی در سال ۱۹۹۱ تنها نمونه‌هایی از امکاناتی است که اولین بار با کلاس اس به صنعت خودروسازی معرفی شد.

با وجود  شاسی‌بلند‌های لوکس و سوپرکارهای هیبریدی که بازار سدان‌های لوکسی مانند کلاس اس را تنگ کرده‌اند، مرسدس بنز بیشتر از همیشه می‌خواهد این روند را ادامه دهد.

مرسدس بنز جدید همچنین باید جای خالی مایباخ را هم پر کند. مارکی که مرسدس بنز خود برای کسانی ساخت که کلاس اس برایشان کم بود اما در نهایت سال گذشته مجبور شد تولید آن را متوقف کند. {+}

نسل جدید کلاس اس را با سه بدنه مختلف به بازار عرضه خواهد شد: بدنه استاندارد برای خریدارانی که بیشتر در اروپا هستند و خود رانندگی می‌کنند، بدنه کشیده برای خریدارانی که بیشتر در چین و روسیه هستند و شوفر دارند و مدل پولمان که از دو تای اول بلندتر است و جایگزینی برای مایباخ خواهد بود. علاوه بر این سه، مرسدس بنز کلاس اس یک مدل کوپه هم خواهد داشت.

اما آنچه برای خریداران یک سدان لوکس مهم است امکانات داخل خودرو و تکنولوژی‌های به کار گرفته شده در آن است. مرسدس بنز می‌گوید داخل نسل جدید کلاس اس را طوری ساخته‌ که تا با شعار «بهترین یا هیچ» این کارخانه همخوان باشد.

داخل ماشین با خطوط افقی و ساده طراحی و نورپردازی شده تا به سرنشینان آرامش دهد. هوا پیش از ورود به سیستم تهویه مطبوع تصفیه می‌شود و بدون آلاینده، باکتری‌ها و ویروس‌های مضر  به داخل خودرو می‌فرستد.

این امکان مخصوصاً برای شهرهای آلوده‌ در چین و روسیه بسیار کارآمد است. دمای هوا را می‌توان برای هر سرنشین جلو به طور کاملاً مستقل تنظیم کرد و مرسدس بنز یک سیستم عطرفشان در خودرو قرار داده که هوا را از این هم بیشتر تلطیف کند.

دو نمایشگر ۱۲.۳ اینچی با کیفیت بالا در داشبورد همه اطلاعات مورد نیاز راننده را همراه با کنترلهای تهویه مطبوع، سیستم صوتی و راه یاب ماهواره‌ای در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد. سیستم مدیریت کلاس اس حاصل چند سال کار ۳۰۰ برنامه‌نویس است. مرسدس بنز می‌گوید این برنامه با ۳۰ میلیون خط کدنویسی شده است.

این سیستم را می‌توان از طریق آی‌پد از راه دور کنترل کرد. این سیستم به اینترنت وصل است، هدفون‌های بیسیم دارد و یک هارد درایو با ۲۰۰ گیگابایت برای ذخیره موسیقی و اطلاعات در اختیار راننده و سرنشینان می‌گذارد و همه سرنشینان به آن دسترسی دارند.

سیستم صوتی کلاس اس ۱۵۴۰ واتی است با ۲۴ بلندگو که روکش‌هایش شبیه به یک اثر هنری است. این سیستم صدا را به صورت سه بعدی در اتاق پخش می‌کند و محصول شرکت برمستیر است.

مهمترین بخش داخل اتاق کلاس اس صندلی‌ها است.صندلی‌ها خنک و گرم می‌شود و ۱۴ بالش هوا در آن قرار داده شده تا راحتی را تضمین کند. صندلی‌های عقب تا ۴۳ درجه خم می‌شود و تجربه‌ای مشابه با جت خصوصی را برای سرنشینان فراهم کند.

از بین ده‌ها ایربگ خودرو، یک ایربگ هم در کمربند ایمنی کار گذاشته شده تا در صورتی که هنگام تصادف صندلی خوابیده بود آسیبی به سرنشین عقب نرسد. جا دستی روی در و کنار سرنشینان هم گرم می‌شود.

برای بهتر شدن تجربه نشستن در کلاس اس، مرسدس بنز با کمک فیزیوتراپ‌ها و متخصصان پزشکی شش نوع ماساژ هم برای این صندلی‌ها طراحی کرده که دو تا از آن‌ها با سیستم گرم‌کن صندلی‌ها پشت مسافران را ماساژ می‌دهد. مرسدس بنز می‌گوید برخلاف صندلی ماشین‌های رقیب ماساژ این صندلی‌ها با ماساژ واقعی هیچ فرقی ندارد.

کیفیت در انتخاب جنس قطعات داخل و رعایت جزییات در ساخت در سطحی است که با بنتلی و رولزروریس برابری می‌کند.

بیش از صد موتور الکتریکی و فعال کننده در داخل اتاق خودرو قرار داده شده تا درها، صندلی‌ها و پنجره‌ها را حرکت دهد.

مرسدس بنز برای اولین بار، و برخلاف رویه موجود در خودروسازی، این ماشین را براساس شاسی کشیده ساخته است. دلیل این کار تمرکز بیشتر بر بازار چین است که مشتریان در آنجا به ماشین‌های کشیده علاقه بیشتری دارند.

کارخانه آلمانی دو هفته دیگر نسل جدید کلاس اس را رونمایی خواهد کرد.