مرسدس بنز می‌گوید با کلاس جدید «اکس» میخواهد دنیای وانت را متحول کند و لوکس بودن را به بخشی از صنعت خودرو بیاورد که تاکنون جان سخت بودن و کاربرد داشتن نمادش بوده است.

کارخانه آلمانی اولین مدل از وانت کلاس اکس را در آفریقای جنوبی رونمایی کرد. بنز برای ورود به بازار وانت‌ از صفر شروع نکرده و دست به دامن رنو-نیسان شده است. کلاس اکس بر روی پلتفرم مشترکی با نیسان ناوارا و رنو آلاسکان ساخته می‌شود. مهندسان بنز تلاش کردند با اضافه کردن امکانات رفاهی و لوکس، این خودرو را راحت‌تر و به گفته کارخانه، چابک‌تر کنند.

بنز تجربه مشابهی درباره ون‌های خود دارد. اولین محصول همکاری دایملر با گروه رنو-نیسان ون «سیتان» بود که از سال ۲۰۱۲ بر روی پلتفرم رنو کانگو ساخته می‌شود.

برخلاف سیتان، مرسدس بنز این بار هدفش خریدارانی است که علاوه بر کار، از ماشین خود به عنوان خودروی خانواده هم استفاده می‌کنند؛ کسانی که وانت شاسی بلند سوار شدن را باحال می‌دانند و به آن به عنوان یک سبک زندگی نگاه می‌کنند.

طول ماشین ۵۳۴۰ میلی‌متر، عرض ۱۹۲۰ و ارتفاعش ۱۸۱۹ میلی‌متر است. ماشین هفت سانتی‌متر از خواهر‌خوانده‌اش در نیسان و رنو پهن‌تر است. فاصله بین دو محور خودرو هم ۳۱۵۰ میلی‌متر است. فضای بار ۱۵۸۷ میلی‌متر در ۱۵۶۰ میلی‌متر در ۴۷۴ میلی‌متر است و می‌تواند حداکثر ۱۰۴۲ کیلوگرم بار ببرد.

قوی‌ترین موتور این خودرو شش سیلندر دیزل است که از اواسط سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه می‌شود. این موتور ۲۵۸ اسب بخار نیرو دارد. اولین مدل‌ها با موتور چهار سیلندر دیزل ۱۶۳ اسب بخاری و ۱۹۰ اسب بخاری  و یک موتور چهار سیلندر بنزینی ۱۶۵ اسب بخاری عرضه می‌شود.

مرسدس کلاس اکس را در سه سطح مختلف می‌سازد. سطح ابتدایی «پیور» (Pure) که بیشتر بر کاری بودن تمرکز دارد، سطح میانه «پروگرسیو» (Progressive) که امکانات لوکس ابتدایی دارد و گران‌ترین مدل که با پسوند «پاور» (Power) عرضه می‌شود و به همه امکانات لوکس مجهز است.

خودرو را می‌توان در هشت رنگ مختلف سفارش داد و خریداران می‌توانند به جای چرخ‌های هفده اینچی، رینگ‌های بزرگ‌تر هجده و نوزده اینچی سفارش دهند. قیمت پایه خودرو در آلمان ۳۷ هزار و ۲۹۴ یورو است. با اینکه آمریکا یکی از مهمترین بازارهای خودروهای وانت است، مرسدس بنز اعلام کرده است که هنوز قصد ندارد این خودرو را در آمریکای شمالی بفروشد.