جدیدترین کانسپت مرسدس بنز ایده‌هایی از نسل جدید کلاس G این کارخانه را به نمایش گذاشته است که براساس آن خودرویی در رقابت مستقیم با رنج‌روور ساخته خواهد شد. 
نام این کانسپت که برای رقابت در مسابقه طراحی لس‌آنجلس آماده شده است، انر- جی-فورس (Ener-G-Force) است. مرسدس بنز به طور مستقیم نگفته این کانسپت، همان نسل جدید کلاس جی است، اما منابعی از داخل کارخانه تأیید کرده‌اند خودرویی براساس این کانسپت ساخته خواهد شد که یکی از مدل‌های جدید بیابانی مرسدس بنز خواهد بود.
مرسدس بنز به تازگی اعلام کرده است تا سال ۲۰۲۰ قصد دارد ده مدل کاملاً جدید به بازار عرضه کند. سه مدل از این خودروهای جدید بیابانی است و در رقابت مستقیم با محصولات لندروور خواهد بود. یکی از این سه مدل کوچک و براساس پلتفرم سری A ساخته می‌شود و گفته می‌شود دو مدل دیگر یکی در اندازه متوسط با قابلیت‌های خارج جاده زیاد برای رقابت با مدل‌های لندروور است و دیگری لوکس برای گرفتن سهمی از بازار خودروهایی مانند رنج‌روور و پورشه کاین. 

گوردون واگنر، مدیر طراحی مرسدس بنز می‌گوید «انر-جی-فورس را می‌توان به عنوان سبک جدید مرسدس بنز در طراحی خودروهای بیابانی در نظر گرفت» 
این کانسپت در استودیوی پیشرفته طراحی خودروی مرسدس بنز در کالیفرنیا طراحی شده است.   مرسدس بنز کلاس G در سال ۱۹۷۹ به بازار عرضه شد و در ۳۳ سالی که از تولید آن می‌گذرد با کمترین تغییر ظاهری ساخته شده است. کارخانه آلمانی می‌گوید تلاش کرده ژن کلاس G را به کانسپت جدید خود منتقل کند و براساس آن خودرویی بسازد که با نیازهای سال ۲۰۲۵ هماهنگ باشد. 
کانسپتی که برای رقابت در مسابقه طراحی لس‌آنجلس آماده شده است یک خودروی پلیس مناسب با نیازهای سال ۲۰۲۵ است. اما طراحان مرسدس بنز یک نمونه یک به یک شهری هم از این کانسپت ساخته است. اقدامی که نشان می‌دهد این کانسپت برای مرسدس بنز مهمتر از طرحی برای یک مسابقه است. 

کانسپتی که به مسابقه می‌رود اما بسیار انقلابی است. مرسدس بنز می‌گوید  چهار موتور هیدروژنی چهار چرخ این ماشین را به حرکت در می‌آورد و سوخت این موتورها از مبدلی تأمین می‌شود که می‌تواند هیدروژن را از آبی که در منبعی در سقف گذاشته شده جدا کند و به موتور بفرستد. انر-جی-فورس به ادعای مرسدس بنز با هربار پرکردن باکش از آب می‌تواند ۸۰۰ کیلومتر حرکت کند. 
مسابقه طراحی لس‌آنجلس هرسال در حاشیه نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس برگزار می‌شود.