مرسدس بنز در مراسمی در استادیوم المپیک شهر مونیخ از نسل جدید ون کلاس V رونمایی کرد. مرسدس بنز می‌گوید این خودرو سطح تازه‌ای از تکنولوژی و امکانات لوکس را به کلاسی از خودرو عرضه می‌کند که تا الان در آن ارزان بودن و کاربردی بودن بیشتر اهمیت داشته است. 
کلاس وی جدید در حقیقت جایگزینی برای مدل «ویانو» است که از این به بعد با روش همیشگی مرسدس بنز و با حرف V نامگذاری می‌شود. با این تغییر نام مرسدس هدف دیگری هم دارد و آن فاصله گرفتن بیشتر از سابقه کاربردی این ون و نزدیک کردن این ماشین به فهرست خودروهای سواری مرسدس بنز است. به همین دلیل است که این کارخانه اعلام کرده هدفش از نسل جدید علاوه بر کسانی که ماشین کار می‌خواهند، خانواده‌های پرجمعیت را هم شامل می‌شود. 
بنز می‌گوید تنها بیست درصد از مدل ویانو را در کلاس وی نگه داشته و بقیه ماشین کاملا جدید است. فرم ماشین کم و بیش حفظ شده اما جلوپنجره و چراغهای جلو کاملا تغییر کرده و به نسل جدید کلاس S، E و C شبیه است. گوردون واگنر، مدیر طراحی مرسدس بنز می‌گوید هدف طراحان بنز فاصله گرفتن هر چه بیشتر از طراحی «جعبه‌ای» در خودروی جدید بوده است. به گفته او چنین طرحی مربوط به دهه نود است و دیگر قدیمی شده است. 

داخل کابین به طور کامل عوض شده است. داشبورد ماشین شبیه به کلاس C است و مانند دیگر مدلهای جدید بنز یک نمایشگر در وسط داشبورد اطلاعات مورد نیاز راننده را در اختیار او قرار می‌دهد. این نمایشگر مانند تلفن و تبلت لمسی است و راننده می‌تواند از این طریق سیستم صوتی، راهیاب ماهواره‌ای را کنترل کند. 
مدلهای استاندارد دو ردیف صندلی سه نفره در عقب خودرو دارد. اما سری وی را می‌توان با چهار صندلی لوکس که روبروی هم است نیز سفارش داد. صندلی‌های ماشین بسیار سنگین است اما تلاش شده تا جا به جا کردن آن‌ها آسان‌تر شود. 
مرسدس بنز، سری وی را با یک موتور چهار سیلندر ۲.۱ لیتری ریزل و با سه قوای محرکه ١٣۶، ١۶٣ و ١٩٠ اسب بخار به بازار عرضه می‌کند. این موتور که جایگزین موتور شش سیلندر ویانو است، قبلا در مدلهای دیگر مرسدس بنز در کلاس A تا S استفاده شده است. 
هدف ساخت این موتور ترکیب عملکرد یک موتور شش سیلندر و بهره وری یک موتور چهارسیلندر بوده است و مطابق با استاندارد یورو شش ساخته شده است. مدل V250 در این کلاس اولین خودروی ون است که با این استاندارد ساخته می‌شود. نیروی موتور از طریق یک جعبه دنده هفت سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود و سیستم تعویض دنده با پدالهایی در پشت فرمان به صورت استاندارد در خودرو عرضه شده است.
کلاس وی با دو بدنه معمولی و کشیده ساخته می‌شود و از تابستان آینده با قیمت پایه ۴٢ هزار و ٩٠٠ یورو به بازار عرضه خواهد شد. مرسدس بنز این مدل را در کارخانه‌اش در اسپانیا می‌سازد.