بنا بر گزارش‌ها مرسدس بنز قصد دارد کانسپتی از اولین وانت خود را پاییز امسال در نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی کند. انتظار می‌رود این خودرو احتمالا با نام کلاس اکس از سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه خواهد شد.

وانت مرسدس بنز واکنشی به موفقیت فولکس واگن با وانت آماروک است. بیشتر بخش‌های فنی این وانت با نیسان ناوارا مشترک است که در سال ۲۰۱۶ به بازار آمد، اما به جای موتور دیزل نیسان، بنز موتورهای چهار و شش سیلندر خود را روی ماشین سوار می‌کند. امکانات لوکس دیگر بنز، نظیر سیستم‌های ایمنی و ارتباطی هم به این وانت اضافه خواهد شد.

احتمالا بنز مانند روش اخیر خود در عرضه کلاس وی، دو سری از این وانت خواهد ساخت. یکی برای کار و دیگری با امکانات لوکس‌تر نظیر صندلی چرم و تزیینات چوب برای خریدارانی که بیشتر برای سواری از وانت استفاده می‌کنند. مدل لوکس‌تر از نظر سواری بیشتر به شاسی بلند جی‌ال‌ائی کارخانه شبیه خواهد بود.

هنوز نام این خودرو به طور رسمی اعلام نشده است، اما رسانه‌ها آن را با نام کلاس اکس معرفی می‌کنند. طرحی که از این خودرو منتشر شده، وانتی دوکابین را نشان می‌دهد که جلوپنجره بزرگ و آشنای بنز در جلوی آن به خوبی هویت سازنده را نشان می‌دهد. هفته نامه انگلیسی اتواکسپرس از قول منابعی در داخل بنز می‌گوید چراغهای عقب ماشین کوچک است تا حداکثر فضا برای در وانت فراهم شود و سپر عقب را می‌توان برای راحت‌کردن بارگیری جابه‌جا کرد.

طراحی خودرو هنوز نهایی نشده است. ظاهرا استودیوهای مرسدس بنز در سراسر جهان پیشنهاد‌های خود را به استودیوی مرکزی در «زیندلفینگن» ارائه داده‌اند و این استودیو طراحی نهایی را انجام خواهد داد.

اگرچه بازار وانت برای بنز جدید است اما این شرکت در موفقیت در بازارهای ناشناخته تجربه دارد. بنز در سال ۱۹۹۷ با ترکیب سواری راحت، امکانات لوکس و توانایی‌های رانندگی خارج از جاده، با موفقیت کلاس ام را به بازار عرضه کرد. این کارخانه حالا می‌خواهد فرمولی مشابه را در بازار وانت‌ها ارائه کند.