مزدا ۲ عنوان بهترین خودروی سال بازار ژاپن را به دست آورد. سوپرمینی جدید مزدا برای رسیدن به این عنوان رقابت نزدیکی با نسل جدید مرسدس بنز کلاس سی داشت و تنها با ۱۹ امتیاز اختلاف رقیب آلمانی‌اش را پشت سر گذاشت.

مزدا می‌خواهد به زودی نسل جدید مدل ۲ را به بازار اروپا عرضه کند. این خودرو در اروپا رقیبان بسیار جدی مثل فورد فوکوس را پیش رو دارد. یدک کشیدن عنوان بهترین خودروی سال ژاپن بدون شک به مزدا اعتماد به نفس کافی برای رویارویی با چنین خودروهایی خواهد داد.

علاوه بر این عنوان، مزدا امیدوار است با موتورها اسکای اکتیو که با نسل جدید مدل ۲ عرضه کرده بتواند خریداران زیادی جلب کند. هدف تکنولوژی اسکای اکتیو رسیدن به مصرف سوخت بسیار کم در حد موتورهای هیبرید بدون گرفتاری‌ها و هزینه‌های این نوع موتورها است.

چهار موتور مختلف برای مدل ۲ در نظر گرفته شده است. کم مصرف‌ترین موتور ۱.۵ لیتری  دیزل با قدرت ۱۰۵ اسب بخار است و ۲۰۲ نیوتن-متر گشتاور است که تنها ۸۹ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند.

سه موتور بنزینی ۱.۵ لیتری هم به خریداران مزدا ۲ پیشنها می‌شود که بین ۷۵ تا ۱۱۵ اسب بخار نیرو دارند و بین ۱۰۵ تا ۱۱۵ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کنند.

نیروی موتور از طریق جعبه دنده پنج سرعته دستی یا شش سرعته اتوماتیک به چرخهای جلو یا هر چهار چرخ (در مدلهای سفارشی) منتقل می‌شود.

مزدا می‌گوید با استفاده بیشتر در آلومینیوم توانسته وزن ماشین را به ۹۷۰ کیلوگرم پایین بیاورد و بیشترین میزان تکنولوژی‌های ایمنی را در این خودرو به کار گرفته است.

تکنولوژی مهم دیگری که در این خودرو معرفی شده است، نمایشگر اطلاعات خودرو بر روی شیشه جلو است که برای اولین بار است در خودرویی در این کلاس به کار گرفته می‌شود.

مزدا در سه سال گذشته دو بار عنوان بهترین خودروی سال ژاپن را به دست آورده. دو سال پیش مدل CX-5  این کارخانه بهترین خودروی ژاپن شد.

مزدا ماه آینده مدل ۲ را در مراسمی به خریداران اروپایی معرفی می‌کند. هنوز معلوم نیست قیمت این خودرو در بازار اروپا چقدر خواهد بود اما قیمت آن برای خریداران ژاپنی از یک میلیون ۳۵۰ هزار ین (حدود ۱۲ هزار و ۶۰۰ دلار) شروع می‌شود و گرانترین مدل مزدا دو میلیون و دویست هزار ین (حدود ۲۰ هزار و ۵۰۰ دلار) است.