با رای روزنامه‌نگاران صنعت خودرو و در حاشیه نمایشگاه دیترویت، فولکس واگن گلف و فورد اف-۱۵۰ به عنوان بهترین ماشین و شاسی بلند سال آمریکای شمالی انتخاب شدند.

مدلهای TSI، TDI و GTI فولکس گلف برای مقام بهترین ماشین سال با فورد موستانگ و هیوندای جنسیس رقابت می‌کرد و وانت فورد هم برای کسب این عنوان لینکلن MKC و شورلت کلردادو را شکست داد.

رای گیری برای عنوان بهترین خودروی سال ۲۰۱۵ در آمریکای شمالی هر سال همزمان با نمایشگاه دیترویت برگزار می‌شود و در آن نظر ۵۷ روزنامه نگار پرسیده می‌شود. برای شرکت در این رقابت خودروها باید در سال ۲۰۱۴ برای اولین بار عرضه شده باشد یا در این سال تا حد زیادی تغییر کرده باشد.

مایکل هورن، مدیر گروه فولکس واگن در آمریکا از پیروزی گلف ابراز خوشحالی کرد و گفت «این جایزه دست آوردها و سختکوشی ما را در سال گذشته نشان میدهد و اطمینان داریم که خانواده مدلهای گلف در سال پیش رو راه را برای برند ما باز خواهد کرد.»

نام مرسدس بنز کلاس سی، آکورا تی‌ال‌اکس، آئودی ای۳، کرایسلر ۲۰۰، هوندا فیت و هیوندای سوناتا در کنار تویوتا کمری به فهرست اول فینالیست‌ها راه یافته بود.

جو هینریش، مدیر فورد آمریکا در واکنش به برنده شدن وانت اف-۱۵۰ گفت «مفتخریم که فورد در بین رقبایی بسیار سرسخت به عنوان بهترین دست یافته است. کارگران و مشتریان فورد دلایل زیادی دارند تا به وانت اف-۱۵۰ افتخار کنند.»

ماشین‌های دیگری نظیر آئودی کیو۳، شورلت تاهو، جی‌ام‌سی کنیون، لکسوس ان‌اکس، مرسدس بنز جی‌ال‌ای، نیسان مورانو، پورشه ماکان، سوبارو اوت‌بک و تویوتا هایلندر هم در بین فینالیست‌ها بودند.