یک اسپرت دونفره کوچک، یک مینی‌ون با درهای کشویی و شش هچ‌بک در کلاس B و C فهرست نامزدهای کسب عنوان بهترین ماشین سال ۲۰۱۳ اروپا را تشکیل می‌دهد.

جایزه خودروی سال معتبرترین گزینش خودروهای جدید در بازار اروپا است. این جایزه حدود پنجاه سال پیش با ایده مجله هلندی «اتو ویز» و ۲۶ آزمایش‌کننده حرفه‌ای خودرو پایه‌گذاری شد. اکنون با حمایت مالی هفت نشریه مهم خودرو اروپایی، بهترین ماشین اروپا را ۵۸ روزنامه‌نگار از ۲۲ کشور انتخاب می‌کنند.

خودروهایی برای کسب این جایزه در نظر گرفته می‌شود که کاملاً جدید باشند و دست کم در پنج بازار اروپایی پنج هزار دستگاه از آن در دوازده ماه گذشته فروخته شده باشد. همین باعث می‌شود بسیاری از خودروهای سوپراسپرت و لوکس فرصت حضور در این رقابت را نداشته باشند.

برخلاف دو سال گذشته که داوران به خودروهایی با تکنولوژی جدید (نیسان لیف و اپل آمپرا) رأی دادند، امسال رقابت بین خودروهایی با تکنولوژی معمولی است. داوران  علاقه‌ای به دو خودروی هیبرید حاضر در فهرست اولیه نداشتند و نه ولوو V60 هیبرید و نه تویوتا پریوس را به مرحله نهایی نفرستادند.

خودروهای لوکسی مانند رنج‌روور جدید و مرسدس بنز اس‌ال هم راهی به مرحله نهایی نداشتند و داوران همچنین به شاسی‌بلندهای جدید امسال یعنی پژو ۴۰۰۸، سیتروئن سی‌۴ ایرکراس، میتسوبیشی آوتلندر، سوبارو XV، هوندا سی‌-آر وی و هیوندای سانتافه چندان علاقه‌ای نشان ندادند. همینطور ب ام و سری ۳ و آئودی A3 از جمله غایبان بزرگ در فهرست نهایی هستند.

با این حال از بین خودروهایی که از ۳۲ خودرو در فهرست اولیه {+} به مرحله نهایی راه یافتند {+} هنوز هم می‌توان اولین‌هایی یافت. ولوو V40 اولین خودرویی است که تحت مدیریت کامل چینی‌ها بر کارخانه سوئدی ساخته شده است. مرسدس بنز کلاس A اولین هچ‌بک اسپرت تاریخ مرسدس بنز است و درهای کشویی فورد B-Max بدون ستون وسط (تصویر بالای صفحه) در نوع خود منحصر به فرد است.

بیشترین شانس را اما تنها ماشین اسپرت این فهرست دارد. فراهم آوردن سواری اسپرت با قیمتی به نسبت ارزان باعث شده سوبارو BRZ/تویوتا GT86 امسال مورد توجه بسیاری از نشریات اروپایی قرار بگیرد.

برنده جایزه بهترین خودروی سال ۲۰۱۳ روز چهاردهم اسفند همزمان با برگزاری نمایشگاه خودروی ژنو اعلام می‌شود.