آخرین بار که نامی از «بورگوارد» (Borgward) در صنعت خودرو شنیده شد، سال ۱۳۴۰ بود. شاید ایده برگرداندن این مارک به بازار پر رقابت اروپا و آمریکا چندان جالب و به صرفه نباشد، اما بازار چین داستان متفاوتی دارد.

«بیکی فوتون» (Beiqi Foton) کامیون ساز چینی حالا مالک این مارک آلمانی است و فروش اولین مدل با این نام را از ماه پیش در چین آغاز کرده است. اولریخ واکر، مدیر بورگوارد می‌گوید این کارخانه با دی‌ان‌ای آلمانی، طراحی خوب و قدمت زیاد، شانس زیادی برای موفقیت دارد.

مارک‌های خارجی برای چینی‌ها بسیار جذاب است. بیش از نیمی از خودروهای نو که در چین فروخته می‌شود خارجی است و در بین مارک‌های خارجی‌، خودروهای آلمانی طرفدار زیاد دارد.

واکر می‌گوید بورگوارد از خودروهای کره‌ای و ژاپنی گران‌تر و از نظر کیفیت به فولکس‌واگن نزدیک است. او به دنبال خریدارانی است که می‌خواهند ب ام و بخرند اما پولش را ندارند.

بورگوراد

سابقه بورگوارد به سال ۱۹۲۴ برمی‌گردد. وقتی کارل بورگوراد، مهندس آلمانی اولین دوچرخه موتوردار به نام «بلیتزکارن». در دهه پنجاه بورگوراد سومین خودروساز بزرگ آلمان بود و شصت درصد صادرات خودروی آلمان را در اختیار داشت. معروف‌ترین مدلش، ایزابلا در سال ۱۹۵۴ به بازار آمد. این خودرو اسپرت خانوادگی موتور چهار سیلندر ۶۰ اسب بخاری داشت. اما روزهای خوش بورگوارد با کاهش فروشش در آمریکا به پایان رسید و کارخانه در سال ۱۹۶۱ اعلام ورشکستگی کرد.

بوگوراد جدید در سال ۲۰۰۸ و توسط نوه بنیانگذارش احیا شد و اولین مدلش شاسی بلندی به نام بی‌اکس ۷ است که در کارخانه بیکی‌فوتون در پکن ساخته می‌شود. ظرفیت این کارخانه صد هزار دستگاه در سال است و می‌توان آن را تا ۳۶۰ هزار دستگاه در سال افزایش داد. بورگوارد می‌خواهد کارخانه‌ای در اروپا تاسیس کند و یک مدل الکتریکی از شاسی بلندش را آنجا بفروشد.

راه سخت

ساخت خودرو در چین کار آسانی نیست. حتی خودروسازان بزرگی مثل هوندا هم نتوانسته مارک لوکس خود آکورا را در بازار جا بیاندازد و در سال ۲۰۱۵ تنها چهار هزار و ۲۰۰ دستگاه فروخت. از طرف دیگر اینکه یک مارک آلمانی را از قبر بیرون بکشید و بخواهید آن را به عنوان یک مارک لوکس به خریداران در چین عرضه کنید هم به این راحتی نخواهد بود.

بورگوراد پیش از ورود به بازار با دقت سرنوشت مارک «کوروس» (Qoros) را در چین مطالعه کرد. کوروس هم مانند بورگوارد با ایده عرضه یک مارک لوکس تاسیس شد. سدانی که این کارخانه ساخت حدود سه هزار دلار از بیشتر خودروهای خارجی گران‌تر بودند و به همین دلیل فروش بسیار کم بود. در حالی که در سال ۲۰۱۵، آئودی بیش از ۵۷۰ دستگاه خودرو در چین فروخت، فروش کوروس ۱۴ هزار دستگاه بود.

بورگوراد

بورگوارد به همین دلیل تصمیم گرفت اولین مدلش یک شاسی بلند باشد که در بازار بیشتر خریدار دارد. از طرفی قیمت خودرو را حدود ۱۵ درصد از فولکس‌واگن تیگوان، که در چین بسیار محبوب است، تعیین کرد.

دو موتور ۱.۸ لیتری و دو لیتری برای این خودرو انتخاب شده است. موتور دو لیتری ۲۲۴ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و نیرویش از طریق یک جعبه دنده هفت سرعته به چرخ‌ها منتقل می‌شود. خودرو می‌تواند در ده ثانیه سرعتش را از صفر به صد کیلومتر در ساعت برساند. عرضه خودرو با موتور هیبرید هم در برنامه کارخانه است که گفته می‌شود قدرتش بیش از ۴۰۰ اسب بخار خواهد بود.

ماشین ابعاد ب ام و اکس۵ را دارد و به آئودی کیو۵ شبیه است و قیمتش از فولکس‌واگن ارزان‌تر است. داخل خودرو به امکانات معمول خودروهای لوکس آلمانی، نظیر نمایشگر ۱۲.۳ اینچی، مجهز شده است.

به جز موتور قطعات زیادی از خودرو از بوش آلمان و آیسین سه‌کی ژاپن تامین می‌شود و شرکت واوی چین و ال‌جی کره جنوبی در تکنولوژی‌های دیجیتال و باتری با بورگوارد همکاری می‌کنند.

منبع: بلومبرگ