بوگاتی آخرین و ششمین سری محدود از مدل ویرون را رونمایی کرد. از این سری تنها سه دستگاه به قیمت دو میلیون و ۳۵۰ میلیون یورو ساخته می‌شود. همزمان بوگاتی در تدارک نسل جدید مدل ویرون است که به گفته رسانه‌ها حداکثر سرعتش ۴۶۰ کیلومتر در ساعت است و در سال ۲۰۱۶ رونمایی خواهد شد.

بوگاتی سال گذشته در جشنواره خودروهای «پبل بیچ» (Pebble Beach) در کالیفرنیا از تولید محدود شش سری ویژه از ویرون خبر داد که به افتخار «مشاهیر» تاریخ بوگاتی نامگذاری شده بودند. ششمین سری قرار است تا چند هفته دیگر در جشنواره پبل بیچ رونمایی شود. این سری به افتخار اتوره بوگاتی، بنیانگذار کارخانه، ویرون اتوره بوگاتی نامگذاری شده است.

اتوره ویرون مانند پنج سری محدود دیگر براساس مدل ویرون گرن اسپورت ویتس ساخته شده است. موتور ماشین شانزده سیلندر هشت لیتری با قدرت ۱۲۰۰ اسب بخار است. شتاب صفر تا صد ماشین ۲.۶ ثانیه و حداکثر سرعتش ۴۰۸ کیلومتر در ساعت است.

ویرون جدید با الهام از مدل کلاسیک «تایپ ۴۱ رویال» سال ۱۹۳۲ تزیین شده است. در ساخت بخش جلوی ماشین برای اولین بار از آلومینیوم جلا داده شده استفاده شده است. بخش پشت ماشین هم از فیبر کربن به رنگ آبی تیره ساخته شده است.

چرخهای ماشین همرنگ بدنه است و براساس طرحی از اتوره بوگاتی ساخته شده است. امضای اتوره بوگاتی هم بر روی در باک حک شده است. آماده کردن چرمی که در داخل خودرو استفاده شده شش ماه زمان برده است. فیبرکربن آبی در داخل خودرو هم استفاده شده است.

نسل جدید

با نزدیک شدن به دهمین سال ساخت ویرون، بوگاتی در تدارک عرضه نسل جدید این خودرو است. هدف بوگاتی ساخت خودرویی است که بتواند به راحتی عنوان سریعترین خودروی جهان را دوباره به ارمغان آورد.

افرادی از داخل بوگاتی به هفته نامه انگلیسی اتوکار گفته‌اند، این خودرو که هنوز نامی برای آن به طور رسمی اعلام نشده احتمالا در سال ۲۰۱۶ رونمایی شده و در سال ۲۰۱۷ به مشتری‌ها تحویل داده خواهد شد. به گفته آنها این خودرو در شبیه سازی کامپیوتری توانسته به حداکثر سرعت ۴۶۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند و شتاب صفر تا صد کیلومتر آن ۲.۳ ثانیه است.

با این حال هفته نامه اتوکار می‌نویسد با توجه به محدودیت‌های تولید لاستیکی که بتواند این سرعت را تحمل کند، بعید است مدل جدید بتواند در عمل به حداکثر سرعت ۴۶۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

جانشین ویرون از نیروی محرکه هیبرید استفاده خواهد کرد که براساس موتور شانزده سیلندر کنونی ساخته می‌شود. این قوای محرکه در مجموع ۱۵۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و گفته می‌شود قدرت آن پنجاه درصد از ویرون بیشتر خواهد بود.

مانند ویرون، مدل جدید هم دو دیفرانسیل است. این خودرو هم دو نفره خواهد بود و با جدیدترین تکنولوژی‌ موجود در بازار به روز خواهد شد.

بوگاتی نمی‌خواهد خبر عرضه نسل جدید مشتریان را از خرید پانزده دستگاه آخر ویرون منصرف کند. به همین دلیل کارخانه درباره مدل جدید فعلا سکوت کرده است. اما گفته می‌شود بوگاتی از همین حالا برای مطلع کردن خریداران احتمالی خودروی جدید برنامه‌هایی را آغاز کرده است. از مدل جدید هم مانند ویرون تنها ۴۵۰ دستگاه ساخته خواهد شد.