پس از رونمایی از سوپرکار جدید شیرون، مدیر بوگاتی می‌گوید در حال بررسی ساخت یک مدل سدان است. وولفگانگ دوئرهایمر، مدیر بوگاتی به خبرگزاری بلومبرگ گفته «فکر ساخت یک لیموزین را نمی‌توانم از سرم بیرون کنم.» «این یکی از انتخاب‌هایی است که ممکن است به عنوان پروژه بعدی آن را بررسی کنیم.»

بوگاتی هفت سال پیش با ساخت کانسپتی پنج در به نام «گالیبیر» علاقه‌اش به تولید یک لیموزین را نشان داد. هنگامی که دوئرهایمر به بوگاتی آمد قرار شد با نظر مشتریانی که کانسپت را دیده بودند،‌ تغییراتی در آن داده شود و گالیبیر در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شود.

بوگاتی گالیبیر

اما در این فاصله دوئرهایمر از بوگاتی رفت و جایش را به وولفگانگ شریبر داد که چندان علاقه‌ای به یک لیموزین بوگاتی نداشت. او با این توجیه که بازار برای یک سوپرکار و یک سدان بوگاتی همزمان کشش ندارد، پروژه گالیبر را بایگانی کرد. حالا با برگشتن دوئرهایمر و به ثمر رسیدن پروژه شیرون، دوباره ایده ساخت یک لیموزین مطرح می‌شود.

پیشینه خبر

گالیبیر از بوگاتی چراغ سبز گرفت – فروردین ۱۳۹۰

برای بوگاتی گالیبر باید صبر کرد – مرداد ۱۳۹۱

بوگاتی پروژه گالیبیر را بایگانی کرد – دی ۱۳۹۲

آلبوم عکس بوگاتی گالیبیر

 

بیشتر از بیست سال است که بوگاتی در فکر ساخت یک لیموزین است. این کارخانه در سال ۱۹۹۳ با کمک جورجتو جوجارو، طراح بسیار مشهور ایتالیایی  کانسپتی سدان به نام «ائی بی ۱۱۲» ساخت. گفته می‌شود از  این خودرو تنها دو یا سه دستگاه ساخته شد تا سال ۱۹۹۹ که جوجارو دوباره مامور شد یک کانسپت سدان دیگر برای بوگاتی طراحی کند.

آن زمان فولکس‌واگن تازه بوگاتی را خریده بود و درباره نقش این مارک در خانواده تازه‌ فولکس‌واگن ایده‌ای نداشت. برای همین دوباره به سراغ جوجارو رفت و دو موتور ۱۸ سیلندر به او داد و از او خواست یک کوپه و یک سدان برای بوگاتی طراحی کند. نتیجه این بار به نام «ائی بی ۲۱۸» در نمایشگاه ژنو نمایش داده شد. اما درنهایت وقت بوگاتی تصمیم گرفت سریع‌ترین خودروی جهان را بسازد، پروژه لیموزین به فراموشی سپرده شد.

بوگاتی گالیبیر

دوئرهایمر همچنین می‌گوید کارخانه آماده است ایده ساخت یک مدل الکتریکی را هم بررسی کند. بوگاتی استفاده از قوای محرکه الکتریکی در موتور شانزده سیلندر ۱۵۰۰ اسب بخاری شیرون را به خاطر افزایش وزن کنار گذاشت. اما دوئرهایمر می‌گوید این به معنی این نیست که «ما برای همیشه این موضوع را ممنوع کرده باشیم»

بوگاتی می‌گوید استقبال از شیرون خارق العاده بوده است و بسیاری با پرداخت ۲۲۵ هزار یورو، یکی از ۵۰۰ دستگاه شیرونی که قرار است تولید شود را پیش خرید کرده‌اند. برای اولین بار از سال ۱۹۹۸،که بوگاتی بخشی از گروه فولکس‌واگن بوده است، این شرکت می‌گوید که با فروش شیرون برای فولکس‌واگن درآمد خواهد داشت. شاید همین سودآوری اعتماد به نفس بیشتری به این خودروساز داده تا پروژه‌هایی با ریسک بیشتر را بررسی کند.

اگرچه این ریسک پذیری هم حد و مرزی دارد. چون وقتی از دوئرهایمر پرسیده شد آیا ممکن است بوگاتی هم مانند رولزرویس یک مدل شاسی بلند بسازد، پاسخ قاطع او منفی بود.