وولفگانگ شریبر، مدیر بوگاتی می‌گوید این کارخانه از تولید کانسپت چهار در گالیبیر منصرف شده است و قصد ندارد مدل قویتری از ویرون را هم بسازد. به گفته او در عوض نسل جدید ویرون مفهوم «سوپر کار» را دوباره تعریف خواهد کرد.

بوگاتی کانسپت ۱۶سی گالیبیر را با یک موتور شانزده سیلندر هشت لیتری ۸۵۰ اسب بخاری در پاییز سال ۲۰۰۹ رونمایی کرد. یک سال بعد مدیر بوگاتی عوض شد و وولفگانگ دوئرهایمر جانشین فرانتز ژوزف پافگن شد و هدایت بوگاتی و بنتلی را برعهده گرفت. مدیر جدید تغییراتی در کانسپت داد و قرار شد ماشین از سال ۲۰۱۳ و با قیمتی بیش از یک میلیون یورو تولید شود.

اما او در این سمت نماند و به آئودی رفت و بوگاتی را به مدیری جدید سپرد.

وولفگانگ شریبیر، مدیر کنونی بوگاتی سابقه زیادی در بوگاتی دارد. او هنگامی به این کارخانه پیوست که عرضه بوگاتی ویرون به دلیل مشکلی در جعبه دنده به تأخیر افتاده بود. اندکی بعد او مسئولیت پروژه ویرون را برعهده گرفت و سپس مدتی در فولکس‌واگن کار کرد. 

شریبیر از پروژه گالیبیر راضی نبود. با آمدن او پروژه برای مدتی به تعویق افتاد و حالا گفته می‌شود که برای همیشه بایگانی شده است.

همینطور شایعه بسیار قوی وجود داشت که بوگاتی قصد دارد آخرین مدلهای ویرون را با موتوری قوی‌تر از موتور ۱۲۰۰ اسب بخاری نمونه «سوپر اسپرت» بسازد. این ماشین که آن را «سوپر ویرون» می‌خواندند قرار بود هدیه خداحافظی ویرون در سال ۲۰۱۵ باشد.

اما شریبر به ماهنامه انگلیسی تاپ‌گیر گفته است «ما نمی‌خواهیم یک «سوپر ویرون» یا «ویرون پلاس» بسازیم. موتور ویرون هم قوی‌تر نخواهد شد. ۱۲۰۰ اسب بخار برای ویرون و نمونه‌های مختلف آن کافی است.»

او درباره گالیبیر هم گفته است که این ماشین در فلسفه وجودی بوگاتی ابهام ایجاد میکند.

«ما بارها  و بارها درباره گالیبیر صحبت کردیم. اما این ماشین ساخته نخواهد شد چون مشتریان ما را گیج می‌کند. ما با ویرون مارک بوگاتی را در صدر جدول خودروهای سوپر اسپرت در سراسر جهان قرار دادیم. هم می‌دانند بوگاتی نهایت یک سوپرکار است. فکر می‌کنم مشتریان کنونی و علاقه‌مندان به این مارک راحت‌تر بپذیرند که ماشین بعدی ما هم شبیه به ویرون باشد.»

در پاییز امسال هم مجله آمریکایی موتور ترند خبر مشابهی چاپ کرد. در این گزارش هم نوشته شده بود شریبیر معتقد است جامعه مشتریان بوگاتی برای یک مدل چهاردر و یک سوپرکار کشش ندارد.

به این ترتیب خودروی بعدی بوگاتی نسل جدید ویرون است. شریبیر می‌گوید به هیچ وجه نگران مدل‌های جدید پورشه، فراری و مک‌لارن نیست و «مهمترین نگرانی درباره نسل جدید ویرون، نسل کنونی آن است.»

شریبیر می‌گوید برای دادن اطلاعات درباره مدل جدید زود است اما احتمال استفاده از قوای محرکه هیبرید را هم رد نمی‌کند.

امسال آخرین سالی است که نسل کنونی ویرون به بازار عرضه می‌شود. به گفته مدیر بوگاتی تنها ۴۳ دستگاه دیگر از این سوپرکار ساخته خواهد شد. « تاکنون ۳۰۰ کوپه فروخته شده است و ما قرار بود تنها ۱۵۰ رودستر بسازیم که از آنها ۴۳ دستگاه باقی مانده است. بنابراین فرصت برای خرید ماشین رفته رفته کم می‌شود.»