فولکس واگن در مراسمی که همزمان در نیویورک، برلین و شانگهای برگزار شد از مدل تازه‌اش که روایت جدیدی از قدیمی‌ترین مدل این شرکت است، رونمایی کرد. 
بیتل آن‌قدر ماشین موفقی است که فولکس‌واگن نمی‌تواند به هیچ وجه از آن صرف نظر کند. از سال ۱۹۳۸ تا کنون فولکس‌واگن بیش از بیست و دو میلیون و پانصد هزار دستگاه بیتل تولید کرده است. 
بیتل جدید از نظر نمای کلی به مدل پیشین، که از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۰ ساخته می‌شد، شباهت‌های زیادی دارد، اگر چه با نگاهی دقیق‌تر می‌توان تغییرات زیادی هم بین دو مدل دید. 
نسل پیشین بیتل حدود یک میلیون دستگاه فروش داشت، اما همزمان انتقاد‌هایی به جای کم و طراحی بیرونی آن وارد بود. والتر داسیلوا، مدیر طراحی گروه فولکس‌واگن و کلاوس بیشف، مدیر طراحی مارک فولکس‌واگن با نگاه به این انتقاد‌ها، بیتل جدید را بزرگ‌تر و اسپرتی‌تر طراحی کرده‌اند. سقف کمی کوتاه‌تر شده و در حالی که نسل قبلی کاملاً گرد بود، این ماشین کمی گوشه‌دار‌تر ساخته شده است. این ماشین تنها فولکسی‌ است که ظاهرش با دیگر مدل‌های این شرکت متفاوت است، با این حال اگر به سپر جلوی آن نگاه کنیم، بخش پایین پلاک ماشین، درست شبیه به مدل‌های گلف و پولو است.  

این ماشین ۱۵۲ میلی‌متر از نسل قبلی کشیده‌تر است (طول: ۴۲۷۸ میلی‌متر، عرض: ۱۸۰۸ میلی‌متر، و ارتفاع: ۱۴۸۶ میلی‌متر) و این مشکل جای کم صندلی‌ها و صندوق عقب را حل می‌کند. صندوق عقب مدل جدید ۳۱۰ لیتر جای بار دارد. 
خریداران می‌توانند با سفارش یک سیستم صوتی، که با همکاری پاناسونیک و فندر، تولید کنند آلات موسیقی، ساخته شده است و ۴۰۰ وات قدرت دارد، امکانات داخل کابین را کامل کنند. علاوه بر این سه نمایشگر اضافه بر روی داشبورد، سقف پانورامیک و سیستم ورود و خروج بدون کلید از جمله دیگر امکانات سفارشی بیتل جدید است. 
از جلمه امکانات جدید بیتل، چراغ‌های LED است که در طول روز روشن است و چراغ‌های جلوی این ماشین که از نوع بای زنون است. علاوه بر استفاده از چرخ‌های بزرگ ۱۹ اینچی، در عقب ماشین هم یک اسپویلر قرار داده شده تا ظاهر اسپورتی ماشین تضمین شود. برای جلوگیری از هرگونه سوء تفاهم، گلدان گلی که در کنار فرمان نسل پیشین بیتل قرار داشت هم حذف شده است. 
همه موتورهای بیتل در بازارهای این ماشین به جز آمریکا توربو شارژر دارند. این ماشین برای اولین بار در آمریکا هم با یک موتور توربودیزل عرضه می‌شود و در کنار آن یک موتور بنزینی هم روی ماشین سوار می‌شود. از بین پنج موتوری که با این ماشین عرضه می‌شود، کم مصرف‌ترین موتور، تنها ۴.۳ لیتر در هر صد کیلومتر مصرف دارد.  ضعیف‌ترین موتور ۱۰۵ اسب بخار و قوی‌ترین موتور دویست اسب بخار قدرت دارد. حداکثر سرعت بیتل با موتور دویست اسب بخاری ۲۲۵ کیلومتر در ساعت است. 
فولکس‌واگن بیتل پاییز آینده در بازار آمریکا عرضه خواهد شد و رفته‌رفته تا ابتدای سال ۲۰۱۲ در تمام بازارهای فولکس در سراسر دنیا فروخته خواهد شد.

عکس:‌فولکس واگن