بیوک با رونمایی کانسپت آویستا، علاوه بر یادآوری پیشینه‌اش در ساخت خودروهای لوکس جی‌تی، تمایلش را به عرضه یک مدل جدید در این بخش از بازار نشان داد.

آویستا یک کوپه با چیدمان صندلی ۲+۲ است که از یک موتور شش سیلندر سه لیتری نیرو میگیرد.

این دومین سال پیاپی است که بیوک خبرنگاران را در نمایشگاه دیترویت با رونمایی از یک کانسپت از پیش اعلام نشده،‌ غافلگیر می‌کند. پارسال بیوک کانسپت «آونیر» را رونمایی کرد که الگویی برای طراحی مدلهای آینده این کارخانه است.

مری بارا، مدیر جنرال موتورز در حاشیه مراسم رونمایی آویستا به خبرنگاران گفت خیلی دوست دارد بیوک این خودرو را تولید کند اما فعلا آویستا یک ایده است. با این حال بخش‌های مختلف آن در شکل دادن به طرح مدلهای آینده بیوک تاثیر خواهد داشت. طراحی داخل خودرو و طرح تودوزی‌ها و سیستم نمایشگر از جمله بخش‌هایی است که احتمالا الگویی برای مدلهای بعدی بیوک است.

بیوک آویستا

بیوک در مراسم یکشنبه شب مدل ۲۰۱۷ لاکراس و ۲۰۱۶ کاسکیدا و مدل ۲۰۱۶ انویژن را هم رونمایی کرد.

انویژن یک شاسی بلند کوچک است که بیوک در چین می‌سازد و آن را به بازار آمریکا صادر خواهد کرد. این اولین بار است که یکی از سه خودروساز بزرگ آمریکا ماشینی از چین به این کشور وارد می‌کنند.

بیوک یک ماه پیش تصمیم خود را اعلام کرد. در حال حاضر چین بزرگترین بازار بیوک است و این کارخانه در سال ۲۰۱۵ نزدیک به یک میلیون دستگاه ماشین آنجا فروخت. نزدیک به ۱۵ درصد از این فروش، همین شاسی بلند انویژن بود. بیوک حالا می‌خواهد از قدرتش در چین استفاده کند و موقعیت خود را دوباره در بازار خانگی تثبیت کند. انویژن پای بیوک را به پرسودترین بخش از بازار در آمریکای شمالی باز میکند.

اما این تصمیم چندان هم بی هزینه نبوده است. اتحادیه‌های کارگری به بیوک اعتراض کرده‌اند و آنرا به یک سیلی تشبیه کرده‌اند که به صورت مالیات دهندگان زده شد. مالیات دهندگانی که از پول آنها جنرال موتورز از ورشکستگی نجات پیدا کرد.

شاید به همین دلیل بود که انویژن در حاشیه رونمایی از کانسپت آویستا با سر و صدای کمتری نمایش داده شد.

با آمدن انویژن، بیوک حالا سه سدان، سه شاسی بلند و مدل روباز کاسکیدا را در فهرست محصولاتش دارد. شاید این ترکیب قدرتمند این فرصت را برای بیوک فراهم کند تا کانسپت آویستا را بدون نگرانی از فروش به واقعیت تبدیل کند.