همزمان با اعلام  ۳۱ شهریور توسط پلیس راهور ناجا  به عنوان آخرین مهلت شماره گذاری پژو روآ ، خبرگزاری مهر در گزارشی از بی توجهی  به مهلت پلیس راهور برای نصب کیسه هوا و ترمز ضد قفل روی خودروی پراید خبر داده است. 
به گزارش خبرگزاری ایرنا، سرهنگ علیرضا جهانگیری، یکی از معاونان نیروی انتظامی گفته است که برخلاف نظر پلیس تعدادی از خودروهای روآ به منظور استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی ایران بدون کیسه هوا شماره گذاری شده و وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شده‌اند. 
خبرگزاری مهر در گزارش خود از « سریال بی پایان مهلت به خودروسازان برای نصب تجهیزات ایمنی‌» خبر داده و نوشته به نظر می‌رسد  خودروسازان بی توجه به این مهلت‌ها و بدون هراس از توقف شماره گذاری به فروش محصولات خود بدون تجهیزات ایمنی ادامه می‌دهند.  
رئیس پلیس راهور اواخر خرداد مهلتی یک ماهه به سایپا داد تا پراید را به کیسه هوا و ترمز ضد قفل مجهز کند. بعد از گذشت چهل روز از این مهلت، شرکت سایپا روز ۱۴ مرداد طی مراسمی از پراید با کیسه هوا رونمایی کرد و اعلام کرد این محصول از دی ماه به بازار عرضه خواهد شد
در این مراسم عباس زارعی، مدیر مرکز تحقیقات سایپا اعلام کرد که از نظر سایپا خودرو پراید بدون کیسه هوا هم خودروی ایمنی است و این شرکت کیسه هوا را فقط «‌ جهت تداوم ایمنی و رضایت بیشتر مشتریان » انجام داده است. 
خبرگزاری مهر برای بررسی بیشتر وضعیت بازار با چند نمایندگی فروش مهم شرکت سایپا تماس گرفته است و مسئولان فروش مدعی شدند نیازی به نصب کیسه هوا روی پراید نیست و تمامی فروشهای روز این شرکت بدون تجهیزات ایمنی انجام می شود.
در واکنش به تعیین مهلت برای شماره گذاری روا، قائم مقام بازاریابی و فروش ایران خودرو اعلام کرده است که تا زمانی که روآ مشتری داشته باشد تولید خواهد شد
عبدالله بابایی در توضیح بی‌توجهی به مهلت پلیس به گزارش میزان رضایت مشتری‌ها از خودروها در بازار ایران اشاره کرده است که پژو روآ در آن با کسب ۶۱۵ امتیاز از هزار امتیاز دومین ماشین محبوب در کلاس قیمتی زیر ده میلیون تومان بود.
در بهار امسال پنج‌هزار و پنجاه و پنج نفر در حوادث رانندگی در ایران کشته شده‌اند و با اینکه پلیس می‌گوید این آمار کمتر از مدت مشابه در سال گذشته است، اما هنوز رقم بسیار بالایی است. پلیس امیدوار است با فشار بر خودروسازان و تولید ماشین‌های با ایمنی بیشتر بتواند تعداد تلفات تصادفات را کاهش دهد. 
در پایان گزارش خبرگزاری مهر از قول محمدعلی رضایی کارشناس ترافیک نقل شده که توقف مقطعی شماره گذاری و برخوردهای چکشی نمی تواند در افزایش ایمنی خودروها تاثیرگذار باشد. باید با یک تعامل سازنده با خودروسازان تجهیزات ایمنی نصب شود. این در حالی است که اگر خودروسازان اقدامی برای نصب تجهیزات نمی کنند و پلیس نیز قدرت برخورد ندارد باید این موضوع توسط مرجعی بالاتر رسیدگی شود. جان هموطنان موضوع کوچکی نیست که بتوان با اغماض از آن گذشت کرد.