ایسنا: سازمان ملی استاندارد ایران در نامه‌ جدیدی به خودروسازان درباره ضرورت تجهیز محصولات سواری به دو کیسه هوا دوباره هشدار داده است و در این میان برخی قطعه‌سازان داخلی اذعان کرده‌اند که توان تامین این قطعه به مقدار کافی را دارند. 
طبق قانون از ابتدای سال ۹۲ تمام سواری‌های داخلی باید به دو کیسه هوا تجهیز شوند. با این حال برخی مواضع خودروسازان از احتمال عدم تحقق این موضوع از ابتدای سال آینده نشان دارد. 
حدود دو ماه پیش شرکت پارس خودرو در نامه‌ای به سازمان استاندارد از مشکلات تامین کیسه هوا برای خودروی تندر ۹۰ خبر داده و خواستار تولید تندر ۹۰ یک ایربگه تا پایان سال جاری شد. {+} سازمان استاندارد نیز در پاسخ اعلام کرد که تا پایان امسال نصب یک ایربگ بر روی خودروهای سواری اجباری است و به همین دلیل تک ایربگه شدن تندر ۹۰ تا پایان امسال بلامانع است. 
در این شرایط اگرچه خودروسازان مشکلات تامین ارز و بعضا تحریم را مانع از تامین کیسه هوا به مقدار کافی می‌دانند؛ اما در حال حاضر چند قطعه‌ساز داخلی این قطعه را در داخل کشور تولید می‌کنند و مشکلی برای تامین این قطعه وجود ندارد. 
با توجه به همین موضوع سازمان ملی استاندارد ایران اخیرا در نامه دیگری به خودروسازان تاکید کرده که خودروهای سواری از ابتدای سال آینده باید به دو کیسه هوا تجهیز شوند.