ایده ب ام و برای ترکیب یک خودروی شاسی بلند و کوپه که در سال ۲۰۰۸ در قالب مدل X6 به بازار عرضه شد، با استقبال خوبی در بازار روبرو شد و تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار دستگاه فروش داشت. این کارخانه امروز از نسل دوم X6 رونمایی کرد.

پروژه X6 جدید که در کارخانه ب ام و با کد F16 اجرا شد، اساس ایده اصلی را حفظ کرده است اما طراحان ب ام و آن را عضلانی تر شکل داده‌اند و مهندسان کارخانه جنبه‌های فنی آن را از هر نظر از نسل اول بهتر کرده اند. آنچه بیش از همه در نگاه اول به چشم می‌آید،

شباهت بسیار زیاد این خودرو به ب ام و X4 است که به تازگی به مدلهای ب ام و اضافه شده است.

ب ام و که با رونمایی از کانسپت مرسدس بنز کوپه شاسی بلند حالا خود را با رقیبی جدی روبرو دیده است در نسل دوم X6 امکانات استاندارد بیشتری به خریداران عرضه می‌کند. از جمله این امکانات میتوان به چرخ‌های ۱۹ اینچی از آلیاژ سبک، در عقب اتوماتیک، چراغهای بای-زنون و جعبه دنده اتوماتیک هشت سرعته «استپ ترونیک» با پدالهای دنده روی فرمان اشاره کرد.

همچنین تودوزی چرم، تهویه مطبوع با تنظیم مجزا برای دو بخش خودرو، آیینه عقب حساس به نور بالای ماشین‌های پشتی و سیستم کمک به راننده «کانکتد درایو» نیز به طور استاندارد با X6 به خریداران عرضه می‌شود.

ب ام و این خودرو را در نمایشگاه خودروی مسکو در ماه اوت برای اولین بار به نمایش عموم خواهد گذاشت و آن را از زمستان به بازار عرضه می‌کند.

قوی‌ترین موتور X6، هشت سیلندر است و ۴.۴ لیتر حجم دارد. این موتور در مدل X6 xDrive50i نصب شده است و ۴۵۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. با این نیرو شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت ماشین ۴.۸ ثانیه است. این موتور نسبت به مدل کنونی ۴۳ اسب بخار نیرو بیشتر تولید می‌کند اما مصرفش ۲۲ درصد کمتر شده و به طور میانگین به ۹.۷ لیتر در هر صد کیلومتر رسیده است.

گشتاور این موتور هم ۵۰ نیوتن متر بیشتر شده و به ۶۵۰ نیوتن متر رسیده است. موتور هشت سیلندر ب ام و ۲۲۷ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند. حداکثر سرعت این خودرو به طور الکتریکی به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

ب ام و در بهار آینده مدل X6 xDrive35i را با موتوری شش سیلندر با قدرت ۳۰۶ اسب بخار به بازار عرضه خواهد کرد. شتاب صفر تا صد این مدل ۶.۴ ثانیه و مصرفش ۸.۵ لیتر در هر صد کیلومتر است و ۲۰۰ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند.

موتور دیزلی که از ابتدای عرضه این خودرو به بازار در اختیار خریداران قرار می‌گیرد سه لیتری با قدرت ۲۵۸ اسب بخار است. این موتور بر روی مدل X6 xDrive30d نصب می‌شود. قدرت موتور از مدل کنونی ۱۳ اسب بخار بیشتر است و گشتاورش ۵۶۰ نیوتن متر است.

با این قدرت شتاب صفر تا صد این ماشین نزدیک به یک ثانیه از مدل کنونی کمتر شده و به ۶.۷ ثانیه رسیده است. مصرف سوخت آن هم تنها شش لیتر در هر صد کیلومتر است و ۱۵۷ گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر تولید می‌کند. حداکثر سرعت این مدل ۲۳۰ کیلومتر در ساعت است.

از بهار آینده یک موتور شش سیلندر دیزل با قدرت ۳۱۳ اسب بخار و با مدل X6 xDrive40d به بازار عرضه خواهد شد. شتاب این مدل ۵.۸ ثانیه است و مصرف سوختش ۵.۸ لیتر در هر صد کیلومتر گزارش شده است.

اسپرت‌ترین موتور دیزل روی مدل X6 M50d سوار شده است. این موتور شش سیلندر سه لیتری به دو توربو مجهز شده است و ۳۸۱ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. ب ام و هندلینگ و فرز بودن این مدل در جاده را «خارق‌العاده» توصیف می‌کند.

این مدل به  کیت‌های اسپرت بخش M ب ام و مجهز است و شتاب ۵.۲ ثانیه‌ای ماشین این ظاهر اسپرت را تکمیل می‌کند. حداکثر سرعت این مدل هم به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

داخل خودرو هم مانند ظاهر آن روندی تکاملی را نسبت به نسل اول پیموده است. فرمان ماشین اسپرت است و تودوزی از چرم «داکوتا» است. نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی در وسط داشبورد همه اطلاعات مورد نیاز راننده را در اختیارش می‌گذارد.

صندلی عقب را می‌تون به نسبت ۴۰:۲۰:۴۰ خواباند تا جای بار بیشتر شود. فضای بار بدون این کار ۱۵۲۵ لیتر است که با خواباندن صندلی‌ها ۵۸۰ لیتر به گنجایش بار ماشین اضافه می‌شود.

در عقب ماشین را می‌توان با حرکت دادن پا در زیر سپر عقب به طور اتوماتیک باز کرد. چرخ‌های ۱۹ و ۲۰ اینچی با طرح‌های مختلف و سانروف به صورت سفارشی روی خودرو نصب می‌شود. بسته طراحی لوکس

نسل دوم X6 را می‌توان در دو رنگ غیرمتالیک و ۹ رنگ متالیک مختلف سفارش داد.