دو سال پیش در سایت خودرو به شما خبر دادیم که ب ام و در حال بررسی ساخت شاسی بلند کوچک اسپرت X2 است. در طول این مدت بارها اخباری از تردید کارخانه آلمانی در ساخت این مدل جدید منتشر شد، اما به نظر می‌رسد مدیران کارخانه اکنون با اطمینان مجوز ساخت این مدل جدید را صادر کرده‌اند.

عرضه مرسدس بنز GLA و استقبال از آئودی Q3 و رونق روزافزون شاسی بلندهای کوچک به ویژه در بازار اروپا باعث شده مدیران ب ام و در ساخت این خودرو مصمم شوند.

بنا بر گزارش رسانه‌های آلمانی ب ام و X2 در سال ۲۰۱۷ به دو مدل X6 و X4 اضافه خواهد شد. هنوز اطلاعاتی درباره ظاهر این ماشین منتشر نشده است اما بدون شک این ماشین به برادران بزرگتر خود شبیه خواهد بود. برخلاف X4 و X6، ب ام و  قصد دارد مدل دو در از X2 را هم به بازار عرضه کند.

آنچه مشخص است این است که ب ام و این مدل را بر روی شاسی UKL می‌سازد که قرار است اساس ساخت نسل جدید شاسی بلند X1 باشد. نسل سوم مینی و ب ام و سری ۲ اکتیو تورر با این شاسی ساخته شده و به زودی به بازار عرضه می‌شود.

موتورهایی که برای این مدلها انتخاب شده و به احتمال زیاد X2 هم از آنها استفاده خواهد کرد سه سیلندر و چهار سیلندر با حجم ۱.۵ و دو لیتر است. برای بازارهای اروپا چند موتور دیزل هم در نظر گرفته شده است و بدون شک سری M از این خودرو نیز با قدرت موتور و توانایی‌های فنی بیشتر ساخته می‌شود.

همه مدلهای X2 به سیستم دو دیفرانسیل xDrive ب ام و مجهز خواهد شد.

اگر گزارش‌های تازه درست باشد ب ام و کانسپتی از X2 را در نمایشگاه مهمی در سال آینده به معرض نمایش خواهد گذاشت.