عکس‌هایی از یک دستگاه اکس۷، جدیدترین مدل ب ام و، در حال تست جاده منتشر شده است. این خودرو که بزرگترین شاسی‌بلند ب ام و خواهد بود در دو مدل هفت نفره و چهار نفره سوپر لوکس در سال ۲۰۱۸ رونمایی و احتمالا از اوایل سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه خواهد شد.

اکس۷ بر روی شاسی سدان سری ۷ ساخته می‌شود و بازار هدفش آمریکای شمالی، چین و خاورمیانه است. ب ام و می‌خواهد با این مدل با رنج‌روور و مرسدس-بنز کلاس جی‌ال‌اس رقابت کند.

ب ام و اکس۷

bmw-x7-2

گروه خودروسازی ب ام و همزمان در حال ساخت اولین شاسی بلند رولزرویس است. اگرچه این کارخانه می‌گوید پلترفم رولزرویس متفاوت است و فقط بخش‌هایی از سیستم دو دیفرانسیل این خودرو با یکدیگر مشترک خواهد بود.

موتورهای ب ام و اکس۷ هم با ب ام و سری ۷ مشترک خواهد بود. علاوه بر موتور شش و هشت سیلندر، یک مدل هم با قوای محرکه هیبرید به بازار عرضه می‌شود. احتمال دارد، قوی‌ترین مدل اکس۷ هم با موتور دوازده سیلندر ساخته شود. ب ام و این خودرو را در کارخانه‌اش در آمریکا می‌سازد و قصدش این است که سالانه ۴۵ هزار دستگاه از آن را در سراسر جهان بفروشد.

انتظار می‌رود لوکس‌ترین مدل اکس۷ که تنها برای چهار سرنشین جا خواهد داشت با قیمت پایه بیش از صد هزار دلار و در تعدادی محدود به بازار عرضه شود. نزدیک‌ترین رقیب این خودرو مدلهای ارزان‌تر بنتلی بنتایگا و مدلهای گران‌تر و لوکس‌تر رنج‌روور خواهد بود.

ب ام و اکس۷

پیش‌بینی ظاهر ب ام و اکس۷