مدل بعدی از ب ام و سری آی، مدل آی۵ خواهد بود که در سال ۲۰۲۱ رونمایی می‌شود و تا حد زیادی خودران خواهد بود. هفته‌نامه انگلیسی اتواکسپرس در گزارشی اختصاصی جزییاتی از این خودرو که رقیب اصلی محصولات تسلا خواهد بود را منتشر کرده است.

اتواکسپرس می‌گوید ظاهر خودرو از کانسپت «ویژن نکست ۱۰۰» ب ام و الهام گرفته شده است که پارسال به مناسبت صدساله شدن ب ام و ساخته شد. این مدل از نظر ابعاد بین سری ۳ و سری ۵ ب ام و و هم اندازه تسلا «مدل ۳» است. اگرچه خودرو به طور کامل با نیروی الکتریکی حرکت می‌کند، اما طرح‌های اولیه با درنظر گرفتن انرژی هیدروژنی کشیده شده است.

همانطور که هنگام عرضه مدلهای آی۳ و آی۸، ب ام و استانداردهای تازه‌ای در ارائه فن‌آوری در ساخت مدلهایش را ایجاد کرد، آی۵ هم سطح خودروسازی در این شرکت آلمانی را بالاتر خواهد برد.

ایان رابرتسون، عضو هیئت مدیره و مدیر فروش و بازاریابی ب ام و می‌گوید «به تازگی طرح نهایی را بررسی کردیم. خودرو بزرگ‌تر از آنی است که فکر میکنید و نسبت‌بندی‌هایش با توجه به جا دادن نسل بعدی باتری‌ها تعیین شده است.»

«آن چه خواهیم دید، مثل اکثر ب ام و ها این است که به خاطر جلوپنجره و چراغهایش به محض اینکه آن را ببینید میفهمید که یک ب ام و است»

نسل بعدی باتری‌ها باعث شده فضای داخلی آی۵ با نگاهی تازه طراحی شود. همانطور که رابرتسون توضیح می‌دهد «فکر کنم مدل بعدی آی فضای بیشتری در عقب داشته باشد. اگر نسل بعدی باتری‌ها کوچکتر، نازک‌تر و بدون مایع و مواد چسبنده باشد، جا دادن آنها در اتاق راحت‌تر خواهد بود.»

ب ام و آی۵

کاملا خودران

انتظار می‌رود آی۵ با «درجه ۳» خودروهای خودران به بازار عرضه شود. در این سطح خودرو به طور کامل خودرران است و راننده می‌تواند هرموقع خواست کنترل را در دست بگیرد. در نهایت آی۵ قادر خواهد بود با «درجه ۴» و «درجه ۵» فن‌آوری خودروهای خودران عرضه شود. در این دو سطح راننده تقریبا هیچ نقشی در حرکت خودرو ندارد.

خرید شرکت نقشه‌برداری «هییر» (Here) توسط ب ام و، دایملر و فولکس‌واگن نقش مهمی در رسیدن به این سطح از فن‌آوری خودران بازی می‌کند. شرکت‌های اینتل و موبیل‌آی، که از مهمترین شرکت‌ها در ساخت هوش مصنوعی است، هم در توسعه این فن‌آوری همکاری دارند.

با این حال رابرتسون می‌گوید این فن‌آوری هنوز حاضر نیست.

«خیلی‌ها الان درباره خودروهای خودران حرف می‌زنند. اما اولا این فن‌آوری هنوز به اندازه کافی قابل اعتماد نیست. به علاوه، به نظر من گفتن اینکه اکثر مواقع خوب است قانع کننده نیست. این فن‌آوری باید همیشه خوب باشد.»

ب ام و از تابستان آینده با فرستادن چهل دستگاه سری هفت به جاده، آزمایش خودروهای خودران را آغاز می‌کند. فن‌آوری که در این خودروها آزمایش می‌شود در نهایت در مدل آی۵ نصب خواهد شد.