با تولید آخرین دستگاه از مدل ام۳ کوپه، ب ام و بعد از ۲۶ سال برای همیشه با این مدل خداحافظی کرد. از این پس نام ام۳  تنها برای مدل‌های سدان ب ام و استفاده خواهد شد و با معرفی سری ۴ {+}، کوپه بعدی بخش ام این کارخانه آلمانی با نام ام۴ عرضه می‌شود. 

اگرچه این تنها یک تغییر نام است، اما خداحافظی با کوپه ام ۳ بعد از نزدیک به سه دهه با واکنش زیادی همراه شد. اولین نسل از ام۳ بر اساس مدل ائی۳۰ ب ام و در سال ۱۹۸۶ عرضه شد. اولین نسل از ب ام و ام۳ فقط در فرم کوپه تولید شد. 

از نسل اول تنها ۱۶ هزار دستگاه ساخته شد و همین باعث شد ارزش این خودرو به مرور زمان بیشتر شود. برای مقایسه لامبورگینی تا پایان سال گذشته کمی بیشتر از ۱۳ هزار دستگاه از مدل گالاردو تولید کرد. 

ب ام و از سال ۲۰۰۷ تا کنون بیش از چهل هزار دستگاه از چهارمین و آخرین نسل از ام۳ کوپه  تولید کرد. این نسل اولین نسلی از ام۳ بود که به جای موتور شش سیلندر ۳.۲ لیتری یک موتور هشت سیلندر چهار لیتری با قدرت ۴۲۰ اسب بخار داشت. 

این موتور پنج سال پیاپی به عنوان بهترین موتور ۳ تا ۴ لیتری جهان شناخته شد. شتاب صفر تا صد کیلومتر ماشین با این موتور ۴.۸ ثانیه و حداکثر سرعتش به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده بود. 

ب ام و برای اولین نسل از مدل ام۴ دوباره از موتور شش سیلندر استفاده خواهد کرد. قرار است این مدل در ماه‌های اول سال آینده میلادی به بازار عرضه شود.  

آخرین دستگاه از نسل چهارم ام ۳ کوپه با رنگ نارنجی و در کارخانه ریگنزبرگ ب ام و در ایالت باواریا در آلمان ساخته شد.