سی‌امین دوره مسابقات المپیک رسما از امروز در لندن آغاز شد. در این رقابت‌ها ده هزار و پانصد ورزشکار از ۲۰۴ کشور در ۲۶ رشته ورزشی رقابت می‌کنند. در طول حدود سه هفته ۳۰۲ رویداد ورزشی برگزار می‌شود که محل بیشتر این مسابقات در المپیک پارک در شرق لندن است. 
از نظر لجستیک، برگزاری این مسابقات بزرگترین چالش بریتانیا در زمان صلح است و یکی از بزرگترین مشکلات، رساندن به‌موقع ورزشکاران، میهمانان و همراهان تیم‌ها به محل برگزاری مسابقات است. وظیفه‌ای که انجام آن به ب ام و واگذار شده است.  

ب ام و به عنوان یکی از شریک‌های برگزاری مسابقات چهارهزار دستگاه خودرو و موتورسیکلت در اختیار برگزارکنندگان المپیک لندن گذاشته است. این کارخانه در المپیک ۱۹۷۲ در شهر مونیخ هم سرویس رسمی مسابقات بود. 
سهم عمده این خودروها با ۱۵۵۰ دستگاه، از سری ۳ جدید و مدل 320d این کارخانه است. یک دستگاه از این مدل همراه با مشعل سراسر بریتانیا را طی کرده است. 
بعد از سری ۳، سری ۵ با مدل 520d با هفتصد دستگاه دوم است. دویست دستگاه مینی هم در بخش‌هایی از شهر و دهکده المپیک به عنوان تاکسی مخصوص ورزشکاران و همراهان قرارداده شده است. هفده دستگاه مدل X3 xDrive20ds  و ده دستگاه مدل X5 xDrive30ds هم در اختیار سرویس ورزشکاران گذاشته شده است. 

ب ام و برای کاهش میزان تولید آلودگی دی اکسید کربن کاروان خودروهای خود برای المپیک تعدادی از خودروهای با سوخت غیرفسیلی را هم به آن‌ها اضافه کرده است. از جمله ۱۶۰ دستگاه سری ۱ Active E با موتور الکتریکی و چهل دستگاه مینی با موتور الکتریکی در بین خودروهای المپیک لندن است و بیست دستگاه سری ۵ هیبرید هم ورزشکاران و مربیان را جا به جا خواهد کرد. برای شارژ باتری‌های این خودروها ب ام و ۱۲۰ جایگاه شارژ سریع خودرو در لندن نصب کرده است. 
میانگین تولید دی‌اکسید کربن این چهارهزار دستگاه ب ام و ۱۱۶ گرم در هر کیلومتر است. 
۲۵ دستگاه موتورسیکلت ب ام و هم در مسابقات دوچرخه سواری و ماراتن در اختیار گروه فیلمبرداری خواهد بود. 

راننده همه ماشین‌ها کسانی هستند که برای کمک به برگزاری بازی‌ها داوطلب شده‌اند. همه آن‌ها برای این کار دوره مخصوص دیده‌اند اما هیچ پولی دریافت نمی‌کنند. حدود ۹ هزار داوطلب همراه با ب ام و وظیفه جا به جا کردن ورزشکاران را بر عهده دارند. 
به دلیل اینکه ب ام و در بین مدل‌های خود ون و ام‌پی‌و تولید نمی‌کند، این خودروها را از سیتروئن قرض گرفته است. همه خودروهای ب ام و و سیترئن بعد از بازی‌ها از طریق نمایندگی‌های ب ام و فروخته خواهد شد. 
ب ام و همچنین در پارک المپیک پاویون مخصوص خود را دارد که در آن محصولات جدید و آینده این کارخانه را به بازدیدکنندگان نمایش می‌دهد.