شصت و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین شنبه پیش با انتخاب فیلم «سزار باید بمیرد» ساخته برادران تاویانی به پایان رسید. 
این جشنواره سینمایی در کنار جشنواره‌های ونیز و کن، از معتبرترین رویدادهای سینمایی اروپا است.
برای علاقه‌مندان به خودرو ارتباط این جشنواره با شرکت ب ام و جالب است. این خودروساز آلمانی برای سومین سال پیاپی به عنوان یکی از حامیان اصلی برگزاری جشنواره وظیفه جا‌به‌جایی فیلمسازان، منتقدان و ستارگان سینِما را در ده روز برگزاری جشنواره برعهده داشت. 
ب ام و برای این کار، کاروانی از خودروهای فعلی و کلاسیک خود و ماشین‌هایی از کارخانه  رولزرویس را به جشنواره فرستاده بود. 

ب ام و علاوه بر سری هفت، X6، سری ۵ گرن توریزمو و سری ۶ گرن کوپه، مدل‌های کلاسیکی را که قبلاً در فیلم‌های سینمایی از آن‌ها استفاده شده بود به جشنواره آورد. 
از جمله این ماشین‌ها، ب ام و ۳۲۶ مدل سال ۱۹۳۶ مربوط به فیلم «طبل حلبی» بود و همچنین ب ام و ۵۰۱ که در  دهه شصت میلادی در سریال پلیسی آلمانی «ایسار ۱۲»  نقشی اصلی داشت. 
از مجموعه فیلم‌های جیمز باند هم ب ام و  Z8  فیلم «دنیا کافی نیست» به جشنواره آورده شد.
ده ستاره جوان سینما اروپا در مراسمی در حاشیه جشنواره با مینی‌هایی که بدنه آن را با سلیقه خود نقاشی کرده بودند به مراسم فرش قرمز رفتند. 

اگر چه امسال حضور سینمای ایران در جشنواره برلین به پررنگی سال گذشته نبود، اما فیلمسازانی از ایران در جشنواره امسال حاضر بودند. 
به جز اصغر فرهادی، برنده خرس طلای بهترین فیلم سال گذشته که امسال یکی از داوران جشنواره بود، مانی حقیقی با فیلم «پذیرایی ساده» در بخش خارج از مسابقه حاضر بود و  فیلم‌های مستند «فالگوش» ساخته محمد رضا فرداد و «منطق‌الطیر» ساخته آذین فیض آبادی هم در جشنواره نمایش داده شد. 
شرمنیه شهریور، مدل ایرانی-آلمانی و دخترشایسته اروپا در سال ۲۰۰۵ هم از مهمانان جشنواره بود. 
ب ام و این تصاویر از برندگان و مهمانان جشنواره را در اختیار سایت خودرو قرار داده است.