خبرگزاری بلومبرگ از منبعی در داخل کارخانه ب ام و شنیده، مدل کوپه سری هفت در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه خواهد شد. سری هفت کوپه یکی از چند مدل تازه از این سری است که ب ام و برای افزایش فروش لوکس‌ترین خودروی خود به بازار عرضه خواهد کرد.

چهار سال پیش سری هفت، شانه به شانه نزدیکترین رقیبش، مرسدس بنز کلاس اس، حرکت می‌کرد. حالا اما فروش این سری چهل درصد از مرسدس بنز کمتر است. فروش در این بخش از بازار به خاطر سود بالا بسیار اهمیت دارد. مرسدس بنز از فروش کلاس اس ۱۴ درصد سود می‌کند. در حالی که سود مدلهای دیگرش به طور میانگین ۹.۵ درصد است.

مدیران ب ام و طراحی حوصله سر بر و عدم استقبال خریداران از فن‌آوری‌های جدید را دلیل این عقب‌ماندن سری هفت می‌دانند. سری هفت امکانات پیشرفته کم ندارد اما این امکانات چندان به چشم مشتریان نیامده است. از جمله کنترل با حرکت دست که در آن راننده مثلا می‌تواند صدای سیستم صوتی را با تکان دادن دست کم یا زیاد کند. یا راننده می‌تواند از ماشین پیاده شود و بعد آن را با کمک تلفن هوشمند پارک کند. رانندگان در عوض بیشتر توجهشان در یکی دو سال اخیر به سیستم‌های خودران جلب شده که سری هفت چندان در آن پیشتاز نبوده است.

تنوع کم

مشکل بزرگ دیگر سری هفت که به فروش این خودرو لطمه زده است، تنوع کم است. برعکس کلاس اس، که می‌توان آن را در شش مدل از جمله مدل روباز دو در و بسیار لوکس با برند مایباخ خرید، ب ام و سری هفت را تنها با فرم سدان عرضه می‌کند.

امسال ب ام و قرار است مدل بسیار لوکسی از سری هفت را برای رقابت با مرسدس-مایباخ به بازار عرضه کند. این مدل با قیمت پایه ۱۵۰ هزار یورو تقریبا هم قیمت مایباخ خواهد بود. قیمت پایه سری هفت در حال حاضر ۸۲ هزار یورو است.

کلاوس فروهلیش، مدیر توسعه مدلهای جدید ب ام و چند ماه پیش و در حاشیه نمایشگاه خودروی ژنو در توضیح این مدل سوپر لوکس گفت «برخی ]از رقیبان[ شاسی را کمی کشیده‌تر می‌کنند و قطعات آب کروم کاری شده اضافه می‌کنند. ما این کار را نخواهیم کرد.»

تعبیر برخی از این حرف این بود که سری هفتی که قرار است بسیار لوکس‌تر و بسیار متفاوت از سری هفت باشد، شاید با نامی جدید و مثلا سری ۹ به بازار عرضه شود. اما چون ب ام و ممکن است با این کار وارد محدوده شرکت دیگرش، رولزرویس شود. در این صورت ممکن است رقابت داخلی به ضرر هر دو مارک تمام شود.