ب ام و با انتشار اطلاعات و تصاویری از مدل بدون سقف ب ام و سری ۲ از عرضه این ماشین در زمستان امسال خبر داد. «سری ۲ کانورتبل» دیفرانسیل عقب است، سقف پارچه‌ای دارد و جایگزین مدل کوچکتر سری ۱ کانورتبل می‌شود. 
ب ام و با تغییر سیاست نامگذاری مدلهایش حالا مدلها کوپه و کانورتبل خود را با اعداد زوج نامگذاری می‌کند. این خودرو براساس سری ۲ کوپه ساخته شده که اکنون در بازار به فروش می‌رسد.
ب ام و سری ۱ کانورتبل را از سال ۲۰۰۸ به بازار عرضه کرد. از آن زمان این کارخانه بیش از ۱۳۰ هزار دستگاه از سری ۱ بدون سقف در سراسر جهان فروخته است. 

مدل جدید با طول ۴۴۳۲ میلی‌متر ۷۲ میلی‌متر کشیده‌تر از سری ۱ است. پهنای ماشین هم ۱۷۷۴ میلی‌متر است که ۲۶ میلی‌متر از مدلی که جایگزینش می‌شود بیشتر است. به همین دلیل دسترسی به صندلی عقب راحت‌تر شده و جای بیشتری دارد. 
همچنین جای بار هم با ۳۰ لیتر افزایش به ۳۳۵(با سقف) لیتر رسیده است. جای بار هنگامی که سقف ماشین کشیده نشده باشد ۲۸۰ لیتر است که باز هم بیست لیتر بیشتر از سری ۱ کانورتبل است. 
ب ام و سری ۲ بدون سقف را در نمایشگاه پاریس به طور رسمی رونمایی خواهد کرد. 

ماشین در اروپا با موتورهای چهار سیلندر بنزینی در مدلهای 220i و 228i و یک موتور چهار سیلندر دیزل در مدل 220d عرضه خواهد شد. یک موتور شش سیلندر هم  مدل تقویت شده M235i را نیرو می‌دهد. 
مصرف سوخت مدل 220i ۶.۸ لیتر در هر صد کیلومتر اعلام شده است. 
سقف ماشین را می‌توان تا سرعت پنجاه کیلومتر در ساعت باز و بسته کرد و این کار حدود بیست ثانیه طول میکشد. قیمت پایه ماشین ۳۵ هزار و ۳۵۰ یورو برای مدل 220i، ۳۸ هزار و ۵۰ یورو برای مدل 220d، ۳۹ هزار و ۵۵۰ یورو برای مدل 228i و بالاخره ۴۸ هزار و ۹۰۰ یورو برای مدل M235i اعلام شده است.