در حالی که همه نگاه‌ها به آخرین نمایشگاه مهم خودروی سال میلادی در لس‌آنجلس بود، چند کیلومتر آنسو‌تر در شهر فرشتگان ب ام و در حال ضبط یک فیلم تبلیغاتی، جدیدترین مدل خود را لو داد. 
اولین تصاویری از سری ۳ جی‌تی بدون هیچ استتاری در اینترنت منتشر شده است. در چند ماه گذشته عکس‌های زیادی از این مدل با استتار کامل و در حال آزمایش منتشر شده بود. انتظار می‌رفت نمونه جادارتر و اسپرت‌تر سری ۳ در نمایشگاه فرانکفورت در شهریور سال آینده رونمایی شود اما حالا به نظر می‌رسد ماشین برای رونمایی در نمایشگاه ژنو در بهار هم آماده است. 

دو مدل از این خودرو در تصاویر دیده می‌شود. مدل قهوه‌ای رنگ که به نظر نمونه عادی سری ۳ جی‌تی است و یک خودروی نقره‌ای که نمونه تقویت‌شده با مارک M است. به علاوه، مانند سری ۳ سدان، یک مدل کشیده‌تر از این خودرو هم ساخته می‌شود که بیشتر مورد علاقه خریداران چینی خواهد بود. 

برخلاف سری ۵ جی‌تی که صندوق‌ عقب پیچیده‌ای داشت که در دو مرحله باز می‌شد، سری ۳ یک در یک‌تکه در عقب دارد. 

موفقیت سری۵ جی‌تی تصمیم‌گیری مدیران برای ساخت نمونه کوچکتری از این خودرو را ساده کرد. با این حال تعداد ماشین‌ها در این بخش از محصولات ب ام و بسیار زیاد است و رقابت سری ۳ جی‌تی با مدل X3  و سری ۳ استیشن بیشتر و جدی‌تر است. 
به نظر می‌رسد، ب ام و در انتخاب قوای محرکه سری ۳ جی‌تی، سیاستی مشابه با سری ۵ جی‌تی انتخاب کند و موتورهای قوی‌تر سری ۳ را روی این ماشین سوار کند. بنابراین احتمالاً سری ۳۲۵ آی با موتور ۲۴۵ اسب بخاری کوچکترین موتور بنزینی و مدل‌های ۳۲۰ دی و ۳۳۰ دی نمونه‌های دیزل این خودرو برای بازار اروپا خواهد بود. به احتمال زیاد همه مدل‌های سری ۳ جی‌تی مانند برادر بزرگ‌تر خود با جعبه دنده اتوماتیک به بازار عرضه خواهد شد. 
از نظر قیمت نیز احتمال می‌رود سری ۳ جی‌تی ۴۵۰۰ یورو از سری ۳ سدان گرانتر باشد.