خودروی اوراق شده‌ای که الویس پریسلی، سلطان راک زمانی آن را سوار میشد بعد از پیدا شدن بازسازی شد و به دوران اوج خود برگشت.

برای بازسازی این ب ام و ۵۰۷، همه بخش‌ها به طور کامل از هم جدا شده و دوباره از نو ساخته و رنگ شد. پریسلی این خودرو را در سال ۱۹۵۸ و زمانی که برای خدمت در نیروی هوایی در آلمان بود خرید.

قبل از اینکه الویس این خودرو را بخرد،‌ از آن در مسابقات استفاده می‌شد و ماشین بسیار محبوبی بود. وقتی الویس ماشین را خرید، رنگش سفید بود اما گفته می‌شود بعد از اینکه سیل طرفدارانش با ماتیک قرمز برایش پیام نوشتند، تصمیم گرفت رنگش را به قرمز تغییر دهد.

bmw-elvis-03 bmw-507-elvis-01

وقتی الویس در سال ۱۹۶۰ خدمتش تمام شد، این ب ام و را با خود به آمریکا برد و اندکی بعد آن را به قیمت چهار هزار و پانصد دلار فروخت.

تنها ۲۵۴ دستگاه از این ب ام و ساخته شده است و به همین دلیل نمونه‌های موجود آن بسیار کمیاب است.

از انبار به کارخانه

قیمت هر دستگاه ازاین خودرو، اگر سالم مانده باشد، حدود دو میلیون و پانصد هزار دلار است. ب ام و الویس تقویت شده بود و موتور هشت سیلندر شورلت روی آن سوار شده بود و جعبه دنده و اکسل عقبش هم عوض شده بود.

بعد از اینکه این ب ام و چند بار دست به دست شد، یک کلکسیونرآمریکایی به نام جک کستور آن را خرید و در انبارش در ایالت آلاباما نگه داشت.

bmw-elvis-04

درسال ۲۰۰۶ کارخانه ب ام و وقتی مشخص شد این خودرو همان ماشین الویس پریسلی است، آن را از کستور خرید. خودرو دو سال پیش به آلمان فرستاده شد و با کمک قطعات قدیمی که ب ام و هنوز آنها را نگه داشته بود بازسازی شد.
حاصل کار حالا دوباره برگشته تا در کنار خودروهای کلاسیک دیگر در جشنواره خودروهای کلاسیک پبل بیچ شرکت کند. ماشین دوباره به رنگ اصلی‌اش یعنی سفید نقاشی شده و ب ام و می‌گوید قصدی برای حراج آن ندارد.