با ادامه رونق بازار خودروهای شاسی‌بلند، ب ام و قصد دارد یک مدل جدید به محصولاتش در این بخش از بازار اضافه کند. این کارخانه در نمایشگاه خودروی پاریس از کانسپت اکس ۲ رونمایی کرد و براساس آن شاسی‌بلند اکس۲ را اواخر ۲۰۱۷ به بازار عرضه خواهد کرد.

با رسم نامگذاری ب ام و، اکس۲ مدل اسپرت شاسی‌بلند کوچک اکس‌۱ است. ب ام و شاسی‌بلندهای اسپرت خود را با عدد زوج و شاسی‌بلندهای معمولی خود را با عدد فرد نامگذاری می‌کند.

این خودرو با چهار در و فرم کوپه بر روی شاسی اکس۱ و مینی سوار می‌شود. خودرو به صورت استاندارد دیفرانسیل جلو است، اما به احتمال زیاد یک مدل دو دیفرانسیل هم از آن فروخته خواهد شد.

bmw-x2-concept-02

کریم حبیب، مدیر طراحی ب ام و هنگام رونمایی از خودرو گفت «ب امو اکس۲ ترکیبی از فرم خوابیده و سریع یک کوپه و ساختار مدل اکس ب ام و است.»

«این خودرویی اسپرت با شخصیتی بی‌باک است و راه را برای فرصت‌هایی خیره کننده برای برند ب ام و باز می‌کند.»

زیباترین بخش خودرو ستون عقبش است که با الهام از M1، سوپرکار دهه هفتاد ب ام و طراحی شده است.

اگرچه اکس‌۲ به صورت یک کانسپت در پاریس معرفی شده است، اما با کنار زدن چرخ‌های بزرگ ۲۱ اینچی و آیینه‌ها، می‌توان مدلی که روی خط تولید می‌رود را دید.

bmw-x2-concept-03

 

 

چهره جدید ب ام و

 

این انتقاد به طراحی خودروهای ب ام و، و در ابعاد کلان‌تر فلسفه طراحی خودروهای آلمانی، وارد است که همه مدلهایشان کم و بیش به هم شبیه است و تنها با ابعادی متفاوت ساخته می‌شود.

اما اکس‌۲ نشانه‌هایی هر چند محافظه‌کارانه از تغییر در طراحی خودروهای ب ام و را نمایش داده است. فرم چرا‌غ‌ها و جلوپنجره مشهور ب ام و کمی تغییر کرده است و نشان میدهد این کارخانه هم در آینده به سمت چراغ‌های نازک‌تر حرکت می‌کند. مرسدس بنز، آئودی و فولکس‌واگن هم فرمی مشابه را در مدلهای آینده خود دنبال می‌کنند.

آدریان ون هویدونک، مدیر طراحی گروه ب ام و،‌ می‌گوید اکس‌۲ برای کسانی است می‌خواهند ترکیبی از کاربردی بودن و هیجان را یکجا داشته باشند. او همچنین تایید می‌کند این کانسپت چهره جدید مدلهای ب ام و را هم نمایش می‌دهد.

طراحان ب ام و با ترکیب‌بندی بخش عقب خودرو و مخصوصا چراغ‌های عقب، فرم تازه‌ای برای شاسی‌بلندهای آینده این کارخانه ترسیم کرده‌اند.

حرکت ب ام و به سمت خودروهای ارزان‌تر و خودروهای دیفرانسیل جلو، باعث شد بسیاری از طرفداران جدی ب ام و، از این کارخانه انتقاد کنند. این دسته از طرفداران مارک آلمانی احتمالا از قطعات پلاستیکی که دور تا دور اکس‌۲ را گرفته چندان راضی نخواهند بود. با این حال ب ام و توانسته به خوبی توازنی بین نیازهای یک خودروی ارزان و اعتبار یک برند لوکس حفظ کند.