سری هشت ب ام و از نظر علاقه‌مندان به این خودروساز آلمانی، یک اسطوره و از نظر حسابداران کارخانه، یادآور یک فاجعه است. در ده سال تنها ۳۱ هزار و ۶۲ دستگاه از این مدل در سراسر جهان فروخته شد و همین باعث شد ب ام و بعد از توقف تولید آن در سال ۱۹۹۹ دیگر به فکر مدل جایگزین نباشد. حالا دو دهه بعد، باواریایی‌ها قصد دارند با کمک نسل جدید سری هشت، مقام اول خودروسازان لوکس جهان را از مرسدس بنز پس بگیرند.

ب ام و در جشنواره خودروهای کلاسیک «ویلادسته» در ایتالیا، کانسپتی از نسل جدید سری هشت نمایش داد. برخلاف رسم سالهای گذشته این کارخانه که کانسپتهایی نمایشی در ایتالیا رونمایی می‌کرد، کانسپت سری هشت مدلی را نمایش می‌دهد که سال آینده برای رقابت با کلاس اس کوپه مرسدس بنز به بازار عرضه خواهد شد.

موفقیت استراتژی مرسدس بنز در معرفی مدلهای مختلف در کلاس اس، ب ام و را به واکنش واداشته است. فروش مرسدس پارسال ۱۱ درصد رشد کرد و این کارخانه دو میلیون و هشتاد هزار دستگاه ماشین فروخت. در عوض رشد فروش ب ام و ۵.۲ درصد بود.

برای رسیدن به مرسدس، ب ام و تصمیم گرفته است تا خودرویی را به بازار بفرستد که با توانایی‌های موجود در کارخانه، هزینه‌ ساختش کم است و با توجه به کلاسی که در آن عرضه می‌شود، قیمتش زیاد. به این ترتیب ب ام و با این خودرو فاصله بین گران‌ترین مدلش را با ارزان‌ترین مدل رولزرویس پر می‌کند و با استراتژی مشابه با بنز، یک مدل چهار در گرن کوپه و یک مدل روباز را هم در این سری معرفی خواهد کرد.

چهره جدید ب ام و

برخلاف بخش‌های فنی خودرو که با سری هفت ب ام و مشترک است، سری هشت از نظر ظاهری نمایشگر ظاهر جدید مدلهای ب ام و خواهد بود. مهمترین بخش این دیدگاه تازه در طراحی خودرو، استفاده از خطوط ساده، جلو پنجره سه بعدی و چراغهایی است که تا حد امکان نازک شده است. برخلاف مدلهای کنونی ب ام و، بدنه ماشین عضلانی تر‌ است.

اطلاعاتی از قوای محرکه خودرو منتشر نشده است اما انتظار می‌رود مدلهای ضعیف‌تر موتور سه لیتری شش سیلندر بنزینی و دیزل داشته باشد. ب ام و همچنین عکس‌هایی از مدل استتار شده M سری هشت منتشر کرده است. اگرچه همه علاقه‌مندان منتظرند تا سری هشت را با موتور دوازده سیلندر ۶.۶ لیتری و ۶۱۰ اسب بخاری ب ام و ببینند، به احتمال زیاد قوی‌ترین موتور هشت سیلندر خواهد بود.

احتمال دارد یک مدل هیبرید هم از سری هشت ساخته شود. همه مدلها به صورت استاندارد جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک دارد و سیستم دو دیفرانسیل سفارشی است.

مانند ۱۹ سال پیش، با آمدن سری هشت، ب ام و تولید سری شش را متوقف می‌کند. اگرچه نام سری شش در بین محصولات ب ام و باقی خواهد ماند و از این به بعد سری پنج جی‌تی با این نام فروخته می‌شود.