ب ام و کانسپتی از مدل ام‌۴ را در نمایشگاه خودروهای کلاسیک پبل‌بیچ در کالیفرنیا رونمایی کرد. ام۴ می‌گوید این خودرو، آزمونی برای بررسی طرح مدل ام۴ است که سال آینده به بازار عرضه خواهد شد. 
در بین علاقه‌مندان به خودروهای تقویت شده، تعداد ماشین‌هایی که به اندازه ب ام و ام۳ محبوب بوده‌اند بسیار کم است. ب ام و از امسال تصمیم گرفت نامگذاری سری ۳ را تغییر دهد و مدل کوپه این سری را با عدد ۴ نامگذاری کند. به این ترتیب بعد از سی سال تولید کوپه ام‌۳ هم متوقف شد. 
با اینکه این تنها یک تغییر نام است اما خبر تولید آخرین کوپه ام۳ برای طرفداران این خودرو تلخ بود. قرار است کوپه ام۴ همراه با چند مدل جدید ام دیگر در نمایشگاه دیترویت در ابتدای سال آینده میلادی رونمایی شود. 
کانسپتی که در کالیفرنیا نمایش داده شده است، ۹۹ درصد به ام۴ شبیه است. تغییرات بدنه این خودرو نسبت به مدل معمولی سری ۴ شامل کاپوت با برجستگی بیشتر، سپرهای بلندتر، دیفیوزرهای عقب و ورودی‌های هوای بزرگ‌تر است. رینگ‌های ماشین هم بیست اینچی است.  
آدریان ون هویدونک، مدیر طراحی ب ام و درباره این تغییرات می‌گوید «در بخش ام ب ام و، طراحی بیشتر در خدمت بهترکردن کیفیت رانندگی است تا زیبایی.»
روی هم رفته ظاهر کانسپت ام۴ بدون هیچ زیاده‌روی، اسپرت بودن خودرو را نشان می‌دهد. سقف، کاپوت، سپر جلو و دیفیوزر عقب برای صرفه‌جویی در وزن و پایین آوردن مرکز ثقل ماشین، از ترکیب پلاستیک و فیبرکربن ساخته شده است. 
ب ام و هیچ جزییات فنی درباره ام۴ منتشر نکرده است اما شنیده شده که قرار است به جای موتور هشت سیلندر چهار لیتری ام۳، یک موتور شش سیلندر سه لیتری با دو توربو روی ام۴ سوار شود که از موتور هشت سیلندر سبک‌تر اما قوی‌تر است و بیش از ۴۳۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. حداکثر سرعت خودرو هم به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود خواهد بود و شتاب صفر تا صد کیلومتر آن حدود ۴.۵ ثانیه است. 
قیمت ماشین هم گرانتر از ام۳ است و حدود صد هزار دلار تخمین زده شده است.