اولین قسمت از برنامه گرند تور، برنامه جدید جرمی کلارکسون، جیمز می و ریچارد هموند، مجریان سابق برنامه تاپ‌گیر ، ۲۸ آبان از شبکه ویدیویی آمازون پخش خواهد شد.

فصل اول برنامه گرند تور دوازده هفته طول خواهد کشید و هر جمعه یک قسمت جدید به شبکه ویدیویی آمازون اضافه خواهد شد. همراه با اعلام خبر پخش اولین قسمت، یک تیزر کوتاه هم از این برنامه منتشر شد.

 

مجریان مشهور تاپ گیر بعد از دعوای جرمی کلارکسون با یکی از تهیه کنندگان این برنامه، از بی‌بی‌سی رفتند و با شبکه آمازون قرارداد بستند.

اولین قسمت از برنامه آنها هفتاد دقیقه خواهد بود و بخشی از آن در ایالت کالیفرنیا فیلمبرداری می‌شود. بخشی از برنامه با حضور تماشاچیان در یک چادر بزرگ ضبط می‌شود.

ضبط در سراسر دنیا

قرار است این قسمت در سراسر دنیا ضبط شود. تا الان یک قسمت در ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی ضبط شده است و مکان‌های دیگر بعدا اعلام می‌شود.

رسانه‌ها گزارش کرده‌اند که مهمانان این برنامه هم از ستارگان مشهور سینما دعوت شده‌اند. از جمله از چارلیز ترون و مت دیمون از مهمانان فصل اول برنامه نام برده شده است.

یکی از تهیه‌کنندگان گرند تور ماه پیش در جشنواره تلویزیون ادینبورگ جزییات بیشتری از این برنامه ارائه کرد و بخش‌هایی از آن را نمایش داد. از جمله جرمی کلارکسون در دکور سریال «بازی تاج و تخت» رانندگی می‌کند و جیمز می با دست شکسته پشت فرمان است و ریچارد هموند وقتی پشت فرمان خواب است در هوا رها می‌شود.

قرارداد این سه نفر سه ساله است و قرار است هر سال ۱۲ قسمت از برنامه گرند تور تولید کنند.