لوییس همیلتون صدرنشینی خود را در آخرین مسابقه پیش از تعطیلات تابستانی تثبیت کرد و با پیروزی در پیست آلمان فاصله خود با نیکو رزبرگ، هم‌تیمی‌اش را به ۱۹ امتیاز افزایش داد. همراه او دانیل ریکیاردو و مکس ورستاپن، رانندگان ردبول دوم و سوم شدند.

همیلتون، مدافع عنوان قهرمانی، بعد از مسابقه بارسلونا با قدرت توانست فاصله‌اش را به رزبرگ نزدیک کند و هفته پیش در مجارستان صدر جدول رانندگان را از هم‌تیمی‌اش گرفت.

با این حال آلمان مسابقه خانگی رزبرگ بود و او هم در تمرین و هم در زمان‌گیری از هملیتون بهتر بود و مسابقه را از خط اول شروع می‌کرد.

اما برتری او با خاموش شدن چراغ‌های شروع مسابقه خاموش شد و راننده ۳۱ ساله بریتانیایی از همان پیچ اول از او پیش افتاد و در همه ۶۷ دور مسابقه پیشتاز بود و در نهایت هفت ثانیه جلوتر از دانیل ریکیاردو از خط اول گذشت.

f1-206-germany-03f1-206-germany-01

شروع بدتر

شروع رزبرگ حتی از هفته پیش هم بدتر بود. دو راننده رد بول به سرعت از او سبقت گرفتند و او به مکان چهارم سقوط کرد. مکس ورستاپن راننده جوان ردبول از هم تیمی استرالیایی‌اش جلوتر بود اما در نهایت این ریکیاردو بود که با دستور تیم و با استراتژی بهتر دوم شد.

در پایان مسابقه همیلتون از تماشاگران آلمانی تشکر کرد و این بار برخلاف مسابقه اتریش، تماشاگران به جای هو کردن، او را تشویق کردند.

f1-206-germany-06

f1-206-germany-07

هر چقدر مسابقه برای همیلتون سر راست و بدون چالش بود، رقابت برای مقام دوم سخت بود. ریکیاردو در ابتدای مسابقه شرایط خوبی داشت. او برخلاف رزبرگ و ورستاپن که می‌خواستند سه بار لاستیک عوض کنند، قصد داشت مثل همیلتون تنها دو بار به گاراژ برگردد. اما به سرعت معلوم شد که لاستیک‌ها دوام خوبی ندارد و او هم مجبور به تغییر استراتژی شد.

نبرد استراتژی

وقتی رزبرگ برای دومین بار به گاراژ رفت، ردبول به سرعت واکنش نشان داد و ورستاپن را به گاراژ فرستاد. در نهایت ورستاپن در جدال با راننده آلمانی از پیست خارج شد و رزبرگ جلو افتاد. همزمان چون ریکیاردو هم برای عوض کردن لاستیک به گاراژ رفته بود، رزبرگ به مکان دوم صعود کرد.

اما داوران تشخیص دادند که رزبرگ به خاطر خروج ورستاپن از پیست مقصر است و او را پنج ثانیه جریمه کردند. اگرچه بسیاری از تحلیلگران معتقد بودند که این یک حادثه ورزشی بود و رزبرگ خطا نکرده است.

f1-206-germany-09f1-206-germany-08

روز سخت فراری

رزبرگ هم از طریق بی‌سیم به این تصمیم اعتراض کرد. ضربه نهایی به او وقتی وارد شد که در گاراژ و هنگامی که می‌خواست پنج ثانیه جریمه‌اش را اجرا کند، ساعت تیم خراب شد و او بیشتر از پنج ثانیه توقف کرد.

رانندگان فراری روز سخت‌تری داشتند. سباستین فتل که در نهایت پنجم شد بعد از سبقت از هم تیمی‌اش، کیمی رایکونن، نتوانست در طول مسابقه خود را به گروه پیشتاز نزدیک کند و از روی عصبانیت دستور تیم برای عوض کردن لاستیک را هم ندیده گرفت.

f1-206-germany-04f1-206-germany-05

نیکو هالکنبرگ بعد از سبقت از والتری بوتاس از ویلیامز در اواخر مسابقه، پشت سر دو فراری هفتم شد. راننده ویلیامز بر خلاف تیم‌های پیشتاز استراتژی دوبار لاستیک عوض کردن را کنار نگذاشت و با تایرهای کهنه چندان حرفی برای گفتن نداشت. دو دور مانده به پایان مسابقه، جنسن باتن از مک‌لارن هم از او سبقت گرفت تا یکی از بهترین نتیجه‌های تیمش در این فصل را به دست آورد.

فرناندو آلونسو، راننده دیگر مک‌لارن، در دورهای پایانی برای مکان دهم و کسب آخرین امتیاز، رقابت سختی با سرجیو پرز از فورس ایندیا داشت. او البته نتوانست در این نبرد راننده مکزیکی را شکست دهد و در نهایت یازدهم شد. اگرچه مسابقه آلمان نشان داد که موتور هوندای این تیم رو به بهبود است و می‌توان در نیمه دوم فصل به آن امیدوارتر بود.