همزمان با آخرین روز برگزاری نمایشگاه خودرو تهران، شرکت نگین خودرو فرصتی فراهم کرد تا خبرنگاران بتوانند اولین بررسی را از کولئوس جدید داشته باشند.

در این برنامه تست تلیسمان هم به عنوان جدیدترین سدان رنو حضور داشت. برنامه‌ای که از ساعت حدود ۱۰:۳۰ صبح آغاز شد و تا ساعت ۱۲ به طول انجامید.

نسل جدید رنو کولئوس به موتور۲.۵ لیتری ۱۷۱ اسب بخار مجهز است و گیربکس CVT اکس ترونیک دارد. این خودرو دو دیفرانسیل این بار با ابعاد بزرگتر رقیب هیوندای سانتافه، کیا سورنتو، نیسان ایکس تریل، میتسوبیشی اوتلندر و هوندا سی آر-وی است. کولئوس جدید با توجه به مشخصات فنی، برخی ویژگی‌های اتاق و قیمت، می‌تواند با تویوتا راو۴ هم رقابت کند.

فضای تست به شکلی بود که با توجه به شرایط، بیشتر تست‌های On Road و اولیه از کولئوس گرفته شد. اکثر خبرنگاران و رانندگان ترجیح دانند که در فضای تست پارامترهایی چون نرمی در کفی، نوع تعویض دنده، هوشمند بودن پدال گاز، پایداری و هندلینگ را مورد بررسی قرار دهند.

رنو کولئوس

نرم و بی‌صدا

نرمی و بی‌صدا بودن رنو کولئوس در سطح خوب و قابل قبولی است و نظر هر فردی را به خود جلب می‌کند.

طراحی متفاوت این خودرو که الگو گرفته از خط فکری جدید طراحان رنو است، واکنش‌های متفاوتی را برانگیخته است. برخی آن را جذاب و برخی آن را غیرعادی می‌بینند. اما تقریبا همه بر سر کیفیت ساخت خودرو اتفاق نظر دارند. مخصوصا برای یک کراس اوور ۲۰۰ میلیون تومانی حس خوبی از کیفیت به سرنشینان می‌دهد.

بعد از چند دور دست گرمی، نوبت آن رسیده بود که حالت ECO خودرو را خاموش کنیم و کمی پرگاز با آن رانندگی کنیم. شتاب مناسب این خودرو برای یک کراس اوور کلاس D واقعا خوب و مناسب است. البته که هیچ وقت با کولئوس شتابگیری با شاسی بلندهای شش سیلندر را به خاطر نمی‌آورید و آن دوران دیگر زنده نمی‌شود.

رنو کولئوس

شتاب خوب

در مقایسه به طور قطع می‌توان گفت شتاب کولئوس از هیوندای سانتافه ۱۷۸ اسب بخاری بهتر است. با اینکه افراد ماشین باز چندان گیربکس CVT را دوست ندارند، ولی باید گفت گیربکس اکس ترونیک کولئوس جذابیت خاص خود را دارد.

شما می‌توانید در هنگام تخت گاز رفتن با قابلیت اکس ترونیک آشنا شوید که مانند یک گیربکس عادی دنده عوض می‌کند و شتاب خوبی را به شما می‌دهد. همچنین با قرار دادن دسته دنده در حالت تیپ ترونیک، می‌توانید ۷ دنده این خودرو را به صورت اختیاری تعویض کنید.

تست هندلینگ یا همان فرمان بازی ساده خودمان، چیزی بود که ما را مجذوب کولئوس کرد. این خودرو از نظر هندلینگ در سطح خوب و قابل توجهی قرار دارد و به راحتی می‌توان گفت گاهی از برخی رقبا، یک سر و گردن بالاتر است.

همچنین عملکرد دقیق سیستم تقسیم نیرو اتوماتیک چرخ ها و کنترل پایداری الکتریکی باعث می‌شود تا شرایط اضطراری، کولئوس همچنان تحت کنترل راننده باشد. وجود امکانات خوبی چون سقف پانارومیک، سنسور پارک جلو و عقب، صندلی های برقی جلو، گرمکن و سردکن صندلی‌های جلو، تودزوی چرم، استارت دکمه ای، نمایشگر RLINK2، دوربین عقب، درب صندوق برقی با سنسور حرکتی پا، رادار نقطه کور، اتوپارک و… باعث شده تا امروز قیمت ۱۹۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی این خودرو، رقبای مدعی همچون سانتافه، اوتلندر، نیسان XTRAIL و سورنتو را به دردسر بیاندازد.

منبع: خبرگزاری مهر