تا چند ماه دیگر FAW، خودروساز چینی نسل جدید مدل B50 را به بازار چین عرضه خواهد کرد. امروز در ایران بهمن موتور در مراسمی اولین سری از نسل کنونی این خودرو را به خریداران عرضه کرد.

این خودرو که بر روی پلتفرم نسل پیشین مزدا۶ ساخته شده است و بدنه آن توسط استودیوی ایتالیایی ایتال دیزاین طراحی شده است، در سال ۲۰۰۹ به بازار عرضه شد. مدلی که اکنون به خریداران ایرانی تحویل داده شده است در شهریور امسال فیس‌لیفت شده است.

FAW این خودرو را با دو موتور ۱.۶ و ۱.۸ لیتری می‌سازد. مدلهای ایران با موتور ۱.۸ لیتری و جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک عرضه می‌شود. قدرت این موتور ۱۳۷ اسب بخار است و با استاندارد یورو۵ ساخته می‌شود.  حداکثر سرعت این ماشین ۱۹۰ کیلومتر در ساعت است و مصرف سوخت آن ۷.۸ لیتر در هر صد کیلومتر اعلام شده است.

چهار ایربگ، کروز کنترل و سنسور دنده عقب از جمله امکاناتی است که به صورت استاندارد روی این خودرو عرضه می‌شود.
حمیدرضا داوودزاده، مدیر گروه بهمن در مراسم تحویل کلید خودرو به خریداران گفت پروژه مونتاژ این خودرو در بهمن سال گذشته آغاز شد و تولید آزمایشی از مهر امسال آغاز شده است.

آقای داوودزاده همچنین به مشتریان اطمینان داد که این خودرو رقیب مناسبی برای خودروهای اروپایی و کره‌ای است و گفت گروه خودروسازی بهمن در آینده مدلهای دیگر FAW را هم در ایران مونتاژ خواهد کرد.

گران‌ترین مدل این خودرو در چین معادل بیست هزار دلار آمریکا فروخته می‌شود که با قیمت روز دلار حدود هفتاد میلیون تومان است.