مسعود مهدوی نیا: با وجود ناآرامی‌های سیاسی در بحرین، برخی تیمهای فرمول یک انتظار دارند  مسابقه  فرمول یک در این کشور لغو یا به زمانی دیگر موکول شود.
این مسابقه قرار است سوم اردیبهشت برگزار شود. اما با شدت گرفتن ناآرامی‌های خیابانی در این کشور، برگزاری مسابقه با تردید‌هایی روبرو شده است.
سال گذشته، پس از سرکوب شدید اعتراض‌ مردم به دولت بحرین که به مرگ چهل نفر و زندانی و شکنجه شدن بسیاری انجامید، مسابقه فرمول یک بحرین لغو شد. امسال هم اعتصاب غذای عبدالهادی خواجه، یکی از رهبران معترضان در زندان و موج تظاهرات مخالفان، که خواهان آزادی او هستند، دوباره بحرین را ناآرام کرده است.
با این حال زید الزیانی، رئیس گرندپری بحرین با هشدار به ناظران و کسانی که وضع این کشور را بحرانی اعلام می‌کنند گفت «در چند هفته گذشته، ما میزبان شمار زیادی گردشگر بوده‌ایم که همه دیدند که این کشور برای میزبانی فرمول یک آماده است. من از سهامداران این ورزش می‌خواهم به حرف ناظران بی طرف که به وضعیت واقعی جامعه آگاهند گوش کنند.»
برگزارکنندگان مسابقه در بحرین همچنین از تیم لوتوس نقل قول کرده‌اند که اعلام کرده اوضاع در بحرین «تحت کنترل» است و «اگر تعداد پلیسها زیاد نبود، بحرین هیچ تفاوتی با سالهای قبل» نداشت.
لوتوس به سرعت به انتشار این نقل قول اعتراض کرد و گفت این گفته‌ها بخشی از یک سند داخلی و محرمانه بوده که هفته گذشته برای مدیران تیم‌ها ارسال شده است. لوتوس گفته این تیم یکی از دوازده تیم حاضر در مسابقات است و هرگز خود را در مقام تصمیم‌گیرنده نمی‌بیند.  
تیم‌های فرمول یک سه شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که تصمیم‌گیری برای لغو مسابقه بر عهده فیا، فدراسیون بین‌المللی اتوموبیلرانی، است. اما مدیر یک تیم فرمول یک به روزنامه گاردین گفته همه تیم‌ها امیدوارند که فیا از برگزاری این مسابقه صرف نظر کند.
این مدیر گفته «از دید قانونی و اطمینانی که دولت بحرین داده، روشن است که ما باید برویم. اما آنچه که در موردش نگرانیم حوادثی است که هر روز در آنجا رخ می دهد.»
این مدیر افزوده «نگرانی ما زیاد است. اگر چه ما چیزی نمی‌گوییم و سکوت کرده ایم. به نظر من در بحرین اعتراضات سیاسی وجود دارد و برای برگزاری مسابقه آماده نیست. بهترین تصمیم ممکن برای مسابقه، عقب انداختن یا لغو آن است. ولی این تصمیمی است که برگزارکنندگان باید بگیرند.»
نمایندگان تیم‌ها اوایل هفته آینده با برنی اکلستون دیدار می‌کنند. او در اظهار نظر اخیر خود گفته بود تیم‌ها اگر احساس ناامنی می‌کنند مجبور نیستند به بحرین بیایند.
جان هیل گزارشگر شبکه ورزشی اسکای هفته پیش گفت «مسئولان فرمول یک باید محافظه کارانه و با احتیاط تصمیم‌گیری کنند. من فکر می‌کنم ناآرامی‌ها اوج گرفته و وضعیت هر روز وخیم‌تر می‌شود. بنابراین بستر برای رفتن به بحرین مناسب نیست.» 
به نظر می‌رسد  تصمیم نهایی روز یک‌شنبه همزمان با مسابقه فرمول یک چین اعلام شود.