مدیر رنو اندکی بعد از اعلام رسمی بازگشت خود به مسابقات فرمول یک اعلام کرد هنوز ترکیب رانندگان این تیم قطعی نشده است. این تیم چهار روز پیش رسما اعلام کرد با خرید تیم لوتوس از فصل آینده به مسابقات باز خواهد گشت.

بازگشت رنو به فرمول یک هم تا همین هفته پیش با تردید روبرو بود. رنو در سال ۲۰۰۹ تصمیم گرفت از مسابقات کنار برود و تنها به عنوان سازنده موتور در فرمول یک باشد. بعد از این تصمیم کارخانه فرانسوی تیم را به شرکت سرمایه گذاری «جنی کپیتال» فروخت.

پاستور مالدونادو و جولیون پالمر

تیم در انستون در آکسفوردشیر در انگلستان مستقر است و ماه‌ها است به دلیل مشکلات مالی آینده‌ فعالیتش در حاله‌ای از ابهام بود. تیم با نام بنتون و با مایکل شوماخر دو بار در سالهای ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵ قهرمانی بهترین راننده را کسب کرد و با نام رنو و با فرناندو آلونسو در سالها ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ به این افتخار دست یافت.

رنو در سال ۱۹۷۷ با معرفی موتورهای توربو به فرمول یک به عنوان تیم به مسابقات وارد شد و تا سال ۱۹۸۵ به رقابت پرداخت. در سال ۱۹۸۵ رنو از مسابقات کنار رفت اما عرضه موتور به تیم‌های دیگر را، که از سال ۱۹۸۳ آغاز کرده بود، همچنان ادامه داد. رنو دوباره و در سال ۲۰۰۰ با خرید تیم بنتون (تیم فعلی) به مسابقات برگشت و تا سال ۲۰۰۹ در فرمول یک رقابت کرد.

قبل از اعلام توافق، تیم با پاستور مالدونادو، راننده ونزوئلایی و جولیون پالمر انگلیسی به توافق رسیده بود. اما کارلوس گون، مدیر رنو می‌گوید حضور این دو در تیم قطعی نیست.

یکی از دلایلی که گفته می‌شود صندلی‌های تیم به مالدونادو و پالمر رسید، وضعیت بسیار بد مالی لوتوس بود. مخصوصا مالدونادو که با وجود انتقادهایی که به او مطرح است حامیان مالی بسیار خوبی دارد که پول زیادی به تیم می‌آورد.

کارلوس گون، در مصاحبه با روزنامه فرانسوی فیگارو درباره حضور این دو تردیدهایی را مطرح کرده است. روزنامه فیگارو از گون پرسید آیا ممکن است رنو فصل آینده با یک راننده فرانسوی به فرمول یک برود؟ گون در جواب گفته «باید چند هفته صبر کنیم. در ماه ژانویه ما درباره سازمان، اهداف، استراتژی و البته ترکیب رانندگان و حامیان مالی خود توضیحاتی خواهیم داد.»

کارلوس گون همچنین گفت برای رسیدن به قهرمانی راهی طولانی در پیش است و پیش بینی کرد تیم برای رسیدن به رده‌های بالا سه سال زمان نیاز دارد.