خودروسازان جهان تعهد کرده‌اند تا سال ۲۰۲۰ ده میلیارد دلار در صنعت خودروسازی روسیه سرمایه‌گذاری کنند. روسیه با تخفیف‌های گمرکی، مشوق‌های خرید خودرو و بازاری بکر خودروسازان جهان را به سرمایه‌گذاری دعوت کرده است اما حالا با رویدادهای اوکراین و کشمکش‌های سیاسی این کشور با اروپا و آمریکا چه برسر خودروسازی روسیه خواهد آمد؟
اولین اثر تنش بین روسیه و غرب کاهش شدید ارزش روبل بود. افزایش قیمت‌ ارزهای خارجی باعث گرانتر شدن قطعات وارداتی خواهد شد و همین به خودروسازانی نظیر فورد و فولکس‌واگن ضربه می‌زند. 
اما همه از این کاهش ارزش پول ضرر نمی‌کنند. گروه خودروسازی رنو-نیسان اکنون بزرگترین خودروساز روسیه اتوواز را خریده است. از هر سه خودرویی که در روسیه فروخته می‌شود یکی متعلق به کنسرسیوم رنو-نیسان-اتوواز است که لادا، پرفروش‌ترین خودرو در روسیه را هم در اختیار دارد. 


نزدیک به صد در صد قطعات این گروه خودروسازی در داخل روسیه تولید می‌شود و برخلاف دیگر خودروسازان رنو حتی می‌تواند از کاهش ارزش روبل سود هم بکند، چرا که افزایش قیمت خودروهای رقیب مشتریان بیشتری را به سمت خودروهای این گروه جلب خواهد کرد. 
کاهش ارزش روبل تاثیر دیگری هم بر بازار خواهد داشت. اگرچه بعید است آمریکا و اروپا به خاطر تصمیم روسیه به انظمام کریمه به این کشور، تحریم‌های شدید اقتصادی بر روسیه وضع کنند به احتمال زیاد اثرات اقتصادی تنش باعث کاهش تقاضا در بازار خواهد شد. 
در حال حاضر سالانه دو میلیون و چهارصد هزار دستگاه در روسیه فروخته می‌شود. پیش از تحولات اوکراین موسسه آی اچ اس پیش بینی کرده بود بازار خودروی روسیه در سال ۲۰۱۴ سه درصد کوچکتر شود. اما این موسسه بعد از تحولات اخیر پیش بینی خود را به هفت درصد کاهش داده است. فروش در بازار روسیه در سال ۲۰۱۳ شش درصد کاهش داشت. 
تحولات سیاسی اخیر بر فروش در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ هم تاثر خواهد گذاشت و در صورتی که تحریم‌ها گسترده‌تر شود وضعیت به شدت بدتر خواهد شد. تاثیر این تحریم‌ها بر خودروسازانی که ناگزیر به فرستادن قطعه به روسیه هستند بیشتر است. 
سهم رنو-نیسان-اتوواز از بازار روسیه ۳۲ درصد است. بعد از این گروه، فولکس‌واگن با یازده درصد در مکان دوم است و سپس جنرال موتورز با ۹ درصد سومین خودروساز بزرگ در روسیه است. هر سه خودروساز به اندازه کافی ذخیره قطعه دارند و به همین دلیل تحولات سیاسی به سرعت بر بازار خودرو تاثیر نخواهد گذاشت اما این موضوع پاشنه آشیل خودروسازان در روسیه باقی می‌ماند. 
فوکس‌واگن می‌گوید شصت درصد قطعات کارخانه هایش را از داخل روسیه تامین می‌کند. فولکس‌واگن از سال ۲۰۰۶ حدود یک میلیارد یورو در تولید خودرو در روسیه سرمایه گذاری کرده است و قصد دارد تا سال ۲۰۱۵ ۸۴۰ میلیون یوروی دیگر در روسیه هزینه کند. مارتین وینترکورن، مدیر گروه فولکس واگن هفته پیش و در حالی که سران کشورهای غربی از تحریم‌های اقتصادی صحبت می‌کردند گفت این کارخانه قصد ندارد برنامه‌های خود را تغییر دهد. 
با این حال تحلیلگران معتقدند آن چه اکنون در صحنه سیاست در حال رخ دادن است می‌تواند بر سرمایه گذاری بلند مدت در صنعت خودروی روسیه تاثیر بگذارد. 
بازار خودروی روسیه بعد از چند سال رونق، سه سال است که راکد است و اگر از تحولات سیاسی هم ضربه بخورد بعید است بتواند به راحتی دوباره به رونق سابق برگردد. 
بحران کریمه به طور مشخص وضعیت را برای اپل بد کرده است. روسیه مهمترین بازار اپل است و این کارخانه برای فرار از ورشکستگی به شدت به این بازار نیاز دارد. کارل توماس نیومن، مدیر اپل تایید کرده است که کاهش ارزش روبل بر کارخانه‌اش فشار وارد کرده است. با این حال او گفته مطمئن است که این دوران سپری خواهد شد و روسیه تا سال ۲۰۲۰ با عبور از آلمان به بزرگترین بازار خودرو در اروپا تبدیل می‌شود. 
* این گزارش با اطلاعاتی از خبرگزاری رویترز، بلومبرگ و موسسه آی اچ اس تهیه شده است