مرسدس-بنز در جشنواره خودروهای پبل بیچ در کالیفرنیا از تازه‌ترین کانسپت خود رونمایی کرد. کانسپت ویژن مرسدس-مایباخ، یک کوپه فوق لوکس ۷۵۰ اسب بخاری با قوای محرکه الکتریک است که بنز با آن مسیر آینده مارک مایباخ را نمایش می‌دهد.

تلاش اول بنز برای ورود به بازار خودروهای لوکس و رقابت با رولزرویس، که تحت مالکیت ب ام و است، با شکست روبرو شد. مایباخ به عنوان یک مارک مستقل بعد از ده سال نتوانست به سوددهی برسد و دایملر کارخانه را در سال ۲۰۱۲ تعطیل کرد.

بنز دوباره با تغییر استراتژی از پارسال مایباخ را به زیرمجموعه برندهایش اضافه کرد. این بار ماشین‌های بسیار لوکس کلاس اس با نام مرسدس-مایباخ برای خریدارانی که حاضرند تا یک میلیون دلار بپردازند،‌ ساخته می‌شود.

بسیار علت شکست مایباخ را بحران اقتصادی و ناشناخته بودن این مارک در خارج از آلمان می‌دانند. اما بزرگترین اشتباه پروژه مایباخ شباهت ماشین‌هایش به بنز بود و همین باعث شده بود پرداخت قیمت بالای ماشین برای خریداران توجیه نداشته باشد.

mercedes-maybach-01

 

مایباخ؛ برداشت دوم

قرار دادن نام مرسدس در کنار نام مایباخ و این کانسپت جدید نشان می‌دهد بنز نمی‌خواهد اشتباه گذشته را تکرار کند.

ویژن مرسدس-مایباخ ۶ با طول نزدیک به شش متر، درهایی که رو به بالا باز می‌شود و چرخهای ۲۴ اینچی شباهتی به هیچ یک از مدلهای مرسدس بنز ندارد. این خودرو اگرچه تنها برای نمایش است اما به مدل بعدی مایباخ اشاره می‌کند که احتمالا یک کوپه خواهد بود.

انتظار می‌رود مدل بعدی مایباخ در پاییز سال ۲۰۱۷ رونمایی شود و گفته می‌شود مرسدس می‌خواهد مایباخ را به سمت ساخت خودروهای سفارشی تک برای مشتریان سوق دهد.

اگر برنامه مرسدس این باشد، ظاهر با ابهت این کانسپت بهترین نمایش توانایی‌های مایباخ است است. کاپوت کشیده و سقف شیبدار مرسدس-مایباخ ۶ به گفته گوردن واگنر، مدیر طراحی دایملر، با الهام از خودروهای آئرو در اوایل قرن بیستم طراحی شده است. دورانی که طراحان، خودروهای لوکس را با الهام از جنبش هنری آرت دکو طراحی می‌کردند.

مرسدس-مایباخ ۶

آشنا اما متفاوت

با این حال واگنر می‌گوید این ماشین با نگاه به خودروهای قدیمی طراحی نشده بلکه هدفش بازسازی شکوه گذشته است.

جلوپنجره بزرگ ماشین با خطوط عمودی با الهام از پارچه‌های راه راه کت و شلوار طراحی شده است. هدف طراحان رسیدن به طرح جلوپنجره‌ای بوده که در عین شباهت با مدلهای مرسدس-بنز خود را از آن متمایز کند. چراغ‌های جلو شبیه به کانسپت‌های اخیر مرسدس-بنز باریک و کشیده است؛ نشانه‌ای دیگر از روندی که بنز در طراحی خودروهای آینده‌اش طی خواهد کرد.

اگر در به واقعیت پیوستن ظاهر خودرو شکی باشد، در استفاده از قوای محرکه آن در مدلهای آینده بنز شکی نیست. خودرو به طور کامل از باتری نیرو می‌گیرد. باتری‌های چهار موتور الکتریکی را به حرکت در می‌آورند که هر کدام یک چرخ را حرکت می‌دهد. بنز می‌گوید این کانسپت با باتری‌هایی که در کف ماشین جا گرفته می‌تواند تا ۵۰۰ کیلومتر حرکت کند. باتری‌ها با شارژر‌های مخصوص ظرف پنج دقیقه به اندازه صد کیلومتر نیرو ذخیره می‌کند.

مرسدس-مایباخ ۶

اتاق باشکوه

شتاب صفر تا صد کیلومتر این کوپه زیر چهار ثانیه است و حداکثر سرعتش به صورت الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

داخل خودرو لوکس و با نگاهی به آینده طراحی شده است. داشبورد و صندلی‌ها یکپارچه و در هم تنیده طراحی شده است و مرسدس-بنز می‌گوید صندلی‌های هوشمند خودرو قادر است علائم حیاتی راننده را رصد کند. علاوه بر دو سرنشین جلو، جای کمی هم برای دو سرنشین در عقب خودرو قرار داده شده است.

مایباخ، برعکس رولزرویس که کانسپت اخیرش فرمان نداشت، فرمان و دو نمایشگر کلاسیک دارد. واگنر می‌گوید این خودرویی است که شما می‌خواهید آن را برانید و قرار نیست همه اختیار حرکت به دست سیستم خودران باشد. به همین خاطر راننده می‌تواند بین سیستم تمام خودران و فرمان دستی انتخاب کند.

تمام شیشه جلوی ماشین اما نقش یک نمایشگر را بازی می‌کند و اطلاعات خودرو در سرتاسر شیشه به راننده نمایش داده می‌شود.

شبیه به کانسپت جدید رولزرویس، مایباخ هم یک ست چمدان برای خودرو طراحی کرده است که در کاپوت جلوی ماشین قرار می‌گیرد.

از سال ۲۰۰۲ که مرسدس-بنز مارک مایباخ را احیا کرد، این دومین کانسپت مایباخ است. کانسپت قبلی به نام اکسلرو هم یک کوپه بود که در سال ۲۰۰۴ و به سفارش «فلودا» ساخته شد.