اولین مسابقه فصل ۲۰۱۶ چیزی از هیجان کم نداشت. نیکو رزبرگ، راننده تیم مرسدس در ملبورن استرالیا جلوتر از هم تیمی‌اش، لوییس همیلتون پیروز شد. سباستین فتل از فراری سهم بزرگی از مسابقه را پیشتاز بود به مقام سوم رسید و فرناندو آلونسو از یکی از شدیدترین تصادف‌های سالهای اخیر جان سالم به در برد.

لوییس همیلتون، مدافع عنوان قهرمانی، مسابقه را از خط اول شروع می‌کرد، اما او شروع بسیار بدی داشت و راه را برای پیشتازی فتل باز کرد. در حالی که همیلتون تلاش میکرد اشتباه خود را جبران کند، رزبرگ هم از او جلو زد.

فتل اکثر بخش اول مسابقه را پیش بود و اگر چه فاصله زیادی با رزبرگ نداشت اما شاید اگر فرناندو آلونسو تصادف نمی‌کرد، می‌توانست تا آخر این برتری را حفظ کند. اما در دور هفدهم راننده اسپانیایی تیم مک‌لارن هنگام سبقت با ماشین استبان گوتیه‌رز برخورد کرد و بعد از خارج شدن از مسیر به شدت به دیوار پیست برخورد کرد. او به طرز معجزه‌ آسایی از این تصادف هیچ آسیبی ندید.

فرمول یک ملبورن

هنگام توقف مسابقه، فراری تصمیم گرفت فتل را با لاستیک‌های «سوپر سافت» که دوام کم و سرعت بیشتری دارد در پیست نگه دارد. در حالی که رزبرگ لاستیک‌های «مدیوم» با دوام بیشتر انداخت که می‌توانست تا آخر مسابقه با آنها برود. به این ترتیب او تنها لازم بود پشت سر فتل حرکت کند تا لاستیک‌های او فرسوده شود و به گاراژ برگردد و بعد رزبرگ پیشتاز مسابقه شد.

از امسال تیم اجازه ندارد اطلاعات زیادی را در اختیار راننده قرار دهد. به همین دلیل رزبرگ از اشکالات ترمز و فرسوده شدن سریع یکی از لاستیک‌هایش خبر نداشت. با این حال این اشکالات مانعی برای او ایجاد نکرد.

تصادف فرناندو آلونسو در ملبورن

از قوانین تازه‌ای که از امسال در فرمول یک اعمال می‌شود، کاهش سیستم‌های کمکی هنگام شروع مسابقه است. این قوانین تازه به ضرر همیلتون تمام شد. بعد از سبقت گرفتن فتل،‌ضربه بعدی را هم تیمی‌اش به او زد و با تحت فشار گذاشتنش، او را سه پله دیگر عقب فرستاد.

همیلتون خیلی سریع از فیلیپه مسا، راننده ویلیامز سبقت گرفت، اما پشت سر مکس فرستاپن، راننده جوان تیم تورو روسو او را معطل کرد و همیلتون را مجبور کرد استراتژی‌اش را تغییر دهد و با گذاشتن لاستیک‌های بادوام او فقط یک بار لاستیک عوض کند.

فرمول یک ملبورن

بعد از توقف مسابقه همیلتون هفتم بود اما وقتی ماشین‌های جلوی او مجبور شدند برای تعویض لاستیک به گاراژ‌ بروند او جلو افتاد. تنها در چند دور پایانی بود که همیلتون بعد از یک اشتباه به شدت از طرف فتل تحت فشار قرار گرفت اما توانست راننده فراری را پشت سر خود نگه دارد و در نهایت دوم شد.

بعد از فتل، دانیل ریکیاردو از ردبول چهارم شد، فیلیپه مسا از ویلیامز به مقام پنجم رسید و رومن گروژان از تیم تازه وارد هاس ششم شد. اما مقام ششم او برای تیمش مانند قهرمانی ارزش داشت. آخرین باری که یک تیم در اولین حضورش در فرمول یک امتیاز آورد سال ۲۰۰۹ بود که جنسن باتن با تیم «براون» در ملبورن اول شد. اما براون سال ۲۰۰۹ تیمی باتجربه و تنها با نامی جدید بود. پیش از آن در سال ۲۰۰۲ «میکا سالو» در اولین حضور تویوتا در فرمول یک، ششم شد و امتیاز گرفت.

جویلون پالمر، راننده بریتانیایی تیم تورو روسو هم این فرصت را داشت که در اولین حضورش در فرمول یک امتیاز کسب کند اما تا پایان مسابقه از جمع ده راننده اول خارج شد و در مکان یازدهم مسابقه را تمام کرد.

فرمول یک ملبورن