ساعاتی بعد از اینکه یک سایت هلندی عکس‌هایی از مازراتی لاوانته را منتشر کرد، کارخانه ایتالیایی تصاویر رسمی اولین شاسی بلند خود را در اختیار رسانه‌ها گذاشت و وعده داد این خودرو را در نمایشگاه ژنو رونمایی خواهد کرد.

مدیران مازراتی می‌گویند لوانته مهمترین خودروی این کارخانه نیست اما به گفته آنها محبوبیت شاسی‌بلندهای لوکس باعث شده این مدل از مهمترین مدل مازراتی از نظر تجاری باشد. لوانته بر روی پلتفرم کواتروپورته ساخته شده و با خودروهایی نظیر پورشه ماکان، ب ام و اکس۵، مرسدس-بنز جی‌ال‌ائی، آئودی کیو۵ و جگوار اف-پیس رقابت می‌کند. به گفته مدیران مازراتی، این شاسی بلند به اندازه کواتروپورته اسپرت خواهد بود.

مازراتی لوانته

ظاهرا رسیدن به شخصیتی اسپرت برای این خودرو باعث شد عرضه آن به بازار با تاخیر همراه شود. مازراتی ابتدا قصد داشت با استفاده از تجربه جیپ، که مانند مازراتی بخشی از گروه خودروسازی فیات-کرایسلر است، شاسی بلند خود رابسازد. اما در نهایت مهندسان مازراتی به این نتیجه رسیدند که محصول نهایی به اندازه کافی اسپرت نیست و در نتیجه از سیستم چهار چرخ متحرک کواتروپورته استفاده کردند. همین باعث شد خودرو یک سال دیرتر به بازار عرضه شود.

مازراتی اعلام کرده تصاویر را تنها برای معرفی ظاهر خودرو منتشر کرده و وعده داده جزییات فنی ماشین را همزمان با نمایشگاه ژنو منتشر خواهد کرد. اما اطلاعاتی که پیشتر همراه با عکس‌های خودرو به رسانه‌ها درز کرد خبر از دستکم دو موتور بنزینی و یک موتور دیزل برای این خودرو می‌داد.

مازراتی لوانته

براساس این اطلاعات لوانته ۳۵۰ و لوانته ۴۳۰ از موتور سه لیتری شش سیلندری استفاده می‌کنند که در حال حاضر با مدل گیبلی و کواتروپورته عرضه می‌شود. شتاب صفر تا ۱۰۰ لوانته ۳۵۰ شش و دو دهم ثانیه است و حداکثر سرعتش ۲۴۵ کیلومتر در ساعت است. براساس اطلاعات منتشر شده شتاب لوانته ۴۵۰ پنج و دو دهم ثانیه است و حداکثر سرعتش ۲۶۰ کیلومتر در ساعت است. موتور دیزل هم شش سیلندر است و براساس اطلاعات غیررسمی منتشر شده شتابش ۶.۹ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۳۰ کیلومتر در ساعت است.

به احتمال زیاد علاوه بر این موتورهای شش سیلندر، لوانته با موتور هشت سیلندر کواتروپورته و یک سیستم هیبرید هم به بازار عرضه خواهد شد.

مازراتی لوانته
ظاهر ماشین با کانسپتی که مازراتی در سال ۲۰۱۱ رونمایی کرد و قرار بود الگوی ساخت لوانته باشد، اندکی متفاوت است. جلوپنجره بزرگ، سقف شیب‌دار و بخش عضلاتی دور چرخهای عقب ظاهری بسیار اسپرت به خودرو داده است که به راحتی با رقیبان آلمانی و انگلیسی‌اش رقابت می‌کند.

لوانته وظیفه سنگین افزایش فروش مازراتی را برعهده دارد. مازراتی قرار بود در سال ۲۰۱۵ پنجاه هزار دستگاه خودرو بفروشد اما به دلیل تاخیر در عرضه لوانته پانزده هزار دستگاه خودرو کمتر فروخت. حالا با آمدن لوانته مازاراتی میخواهد تا سال ۲۰۱۸ به فروش سالانه هفتاد هزار دستگاه در سال برسد.