عکس‌هایی از مدل پولمن مرسدس بنز کلاس اس که این کارخانه زمستان دو سال پیش برای دریافت گواهی ثبت اختراع برای اداره اختراع و نام بازرگانی آمریکا فرستاده بود در اینترنت منتشر شد. مرسدس بنز این خودرو را در سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه می‌کند و قیمت مدل ضد گلوله آن بیش از یک میلیون دلار خواهد بود. 
بعد از توقف تولید مایباخ و با عرضه مدهای ارزان قیمت به بازار، حضور یک لیموزین در خانواده مرسدس بنز بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. در چند سال گذشته بخش عمده‌ای از توجه مرسدس بنز بر عرضه خودروهای ارزان قیمت برای جلب خریداران جوان متمرکز بوده است. 
حالا مرسدس بنز می‌خواهد با عرضه یک لیموزین یادآوری کند که مرکز ثقل این مارک همچنان خودروهای لوکس است و اجازه نخواهد داد کارخانه‌هایی نظیر رولزرویس به راحتی این بخش از بازار را از آن خود کنند. 
مرسدس بنز کلاس اس پولمن سه ردیف صندلی با ترکیب ۲+۲+۲ خواهد داشت که سرنشینان دو ردیف عقب روبروی هم مینشینند و بخش عقب خودرو با یک شیشه از ردیف جلو جدا می‌شود. 

برای این کار پولمن بهترین مدل است چرا که یادآورد مدل افسانه‌ای ۶۰۰ این کارخانه است که در دهه هفتاد ماشین استاندارد سران کشورها و مشاهیر هنر و صنعت بود. 
همانطور که انتظار می‌رفت، تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که کلاس اس پولمن شباهت زیادی به کلاس اس معمولی دارد. گفته می‌شود طول این ماشین ۶.۴ متر است. به این ترتیب پولمن بزرگت‌ترین خودروی حال حاضر در بازار خواهد بود. گفته می‌شود وزن مدل ضد گلوله پولمن ۵۳۰۰ کیلوگرم است و قیمتش حدود یک میلیون ۲۷۰ هزار دلار خواهد بود. گفته می‌شود مدل ضد گلوله پولمن قادر است در برابر رگبار ممتد گلوله، نارنجک دستی و انفجارهای کوچک مقاومت کند. 
به تازگی تصاویری از پولمن استتار شده در نزدیکی کارخانه «براباس» تیونر قدیمی ماشین‌های مرسدس بنز دیده شد. این خبر به این شایعه دامن زد که براباس به نوعی در ساخت پولمن دخالت دارد. 

مرسدس هنگام عرضه کلاس اس به بازار اعلام کرد که از این کلاس شش مدل مختلف می‌سازد. علاوه بر کلاس اس معمولی، تاکنون مدل کوپه کلاس اس معرفی شده که از پاییز به بازار عرضه می‌شود. مرسدس بنز قرار است پاییز امسال در نمایشگاه خودروی گانگژو در چین و همزمان در نمایشگاه خودروی لس آنجلس یک مدل کشیده دیگر از کلاس اس را با نام مایباخ را هم رونمایی کند و در سال ۲۰۱۶ هم کلاس اس کابریوله را به بازار خواهد فرستاد. 
مرسدس بنز که از رقیب سنتی‌اش ب ام و عقب افتاده است انتظار دارد با کلاس اس بتواند دوباره خود را به صدر جدول خودروسازان لوکس برگرداند. پیش بینی این کارخانه این است که امسال ۹۸ هزار و ۶۰۰ دستگاه کلاس اس بفروشد که ۶۳ درصد بیشتر از سال گذشته است. در صورت تحقق این پیش بینی فروش مرسدس بنز از ب ام و سری ۷ و آئودی A8 بیشتر خواهد بود. 
فروش بیشتر کلاس اس برای سودآوری کارخانه هم بسیار مهم است. مرسدس بنز به ازای فروش هر دستگاه کلاس اس بین ۱۲ تا ۱۵ درصد سود می‌کند در حالی که سود مدلهای کوچک بنز بسیار کمتر است و مرسدس بنز از این راه می‌تواند بخشی از کاهش درآمدش را جبران کند.