ساسان قربانی، دبیر انجمن قطعه‌سازان می‌گوید خودروسازان به خاطر نداشتن قطعه ناچار شده‌اند خط تولید خود را  به طور مقطعی تعطیل کنند. او تنها راه حل را موافقت دولت با افزایش قیمت خودروهای داخلی می‌داند.

آقای قربانی در گفتگویی با خبرگزاری ایسنا می‌گوید کمبود نقدینگی در ماه‌های اخیر به یکی از مشکلات اصلی قطعه‌سازان تبدیل شده است. او می‌گوید این مشکل باعث شده خریدهای خارجی قطعه‌سازان با تأخیر روبرو شده و در مواردی خطوط تولید متوقف شده است.

آقای قربانی می‌گوید در نتیجه خودروسازان هم به دلیل نداشتن قطعه ناچار شده‌اند به طور مقطعی خط تولید خود را تعطیل کنند. او به جزییات این تعطیلی خطوط تولید اشاره‌ای نکرد.

دبیر انجمن قطعه‌سازان می‌گوید خودروسازان «درحال حاضر با سیاست تثبیت قیمت‌ها، شرکت‌های خودروسازی فشار قیمتی بالایی‌ را تحمل می‌کنند و از آن سو نیز قادر به تأمین خواست قطعه‌سازان برای جبران رشد هزینه‌های تولید نیستند.»

او تنها راه را افزایش قیمت خودرو متناسب با میزان تورم می‌داند.

احمد نعمت بخش،دبیر انجمن خودروسازان هم می‌گوید در ماه‌های اخبر به دلیل افزایش قیمت ارز برخی خودروها با ضرر تولید می‌شود.

سازمان حمایت از مصرف کنندگان که مسئول رسیدگی به تقاضای خودروسازان برای افزایش قیمت‌ها است هنوز با هیچ افزایش قیمتی موافقت نکرده است و تنها اعلام کرده در حال بررسی دو طرح پیشنهادی خودروسازان است که تا پایان سال نتیجه بررسی‌ها را اعلام خواهد کرد.

ادعای خودروسازان در مجلس هم منتقدانی دارد. گیورک وارطان، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید خودروسازان خودسرانه قیمت‌ محصولاتشان را افزایش می‌دهند در حالی که بهانه‌ای برای افزایش قیمت خودرو وجود ندارد.

او در گفتگو با رانه‌نیوز گفت «بیش از یک سال از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها می‌گذرد و اجرای این قانون تأثیر خود را پیش از این بر بازار خودرو گذاشته است و بنابراین نمی‌توان گفت اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها موجب افزایش قیمت شده است.»

به گفته این نماینده مجلس به دلیل شبه دولتی بودن خودروسازان، دولت نظارت درستی بر عمل‌کرد آن‌ها ندارد.

او بررسی وضعیت بازار خودرو در مجلس را به مجلس نهم موکول کرد.