هنگامی که آئودی، کانسپت کراس‌لین را در نمایشگاه پاریس نمایش داد، همه آن را تمرینی برای نسل بعدی سری Q این کارخانه قلمداد کردند. {+} اکنون مدیر طراحی آئودی می‌گوید کراس‌لین، نه تنها پژوهشی برای مدل‌های آینده است بلکه مثالی برای یک استراتژی جدید در طراحی خودروهای آئودی است. 
وولفگانگ اگر (Wolfgang Egger) مدیر طراحی آئودی می‌گوید «ما بدون اینکه سنت‌شکنی کنیم به روشی تازه نیاز داریم.» 
مهمترین مشخصه این استراتژی جدید تمایز سری A، S و Q  آئودی است. همچنین از این به بعد مهندسی پیشرفته، که با هویت آرم آئودی گره خورده است، نمود بیشتری در ظاهر خودروها خواهد داشت. 

مثال این حضور پررنگ‌تر را می‌توان در جلوپنجره یکپارچه مدل کراس‌لین دید که با همان تکنولوژی سبک‌وزن پلت‌فرم ماشین ساخته شده است. بخش‌های دیگری نظیر هواکش روی کاپوت، چراغ‌ها، پادری و سقف کراس‌لین هم نمونه‌های دیگری است که با همین تفکر طراحی شده است. 
با استراتژی جدید داخل خودروهای آئودی هم تغییر خواهد کرد. آئودی می‌خواهد درون و بیرون ماشین‌هایش را با هم «پیوند دهد». به گفته کارل‌هاینز روتفوس (Karl-Heinz Rothfuss) مدیر طراحی داخلی آئودی، معنی این استراتژی برای خریداران «سطوح ساده‌تر و کنترل‌های کمتر در داخل خودرو است تا ذهن راننده بیشتر به لذت از رانندگی متمرکز باشد.»

تغییرات در فرآیند طراحی ماشین‌های آئودی مدتی است که با استفاده از یک روش جدید آغاز شده است. در این روش که «کانسپت استودیو» نام دارد و ابتکار وولفگانگ اگر است، به طراحان آزادی بیشتری برای خلاقیت و ایده‌پردازی داده می‌شود. براساس این روش کار جدید، طراحان آئودی در سه بخش طراحی بدنه، طراحی اتاق و بخش رنگ‌ و تزیینات با فاصله کمتری از یکدیگر کار خواهند کرد.  
آئودی این روش را در استودیویی در شهر مونیخ  آزمایش کرده و از نتیجه بسیار راضی است و حالا می‌خواهد آن را در دفتر مرکزی‌اش در اینگلوشتات هم به کار گیرد. 
همانطور که از ساخت کانسپت کراس‌لین پیدا است، تغییرات با سری Q آئودی آغاز می‌شود. کراس‌لین نشانی از علاقه آئودی به ساخت یک شاسی بلند کوچک است. از این کانسپت می‌توان فهمید که نسل جدید سری Q جلوپنجره سه بعدی‌تری خواهد داشت و مهترین عنصر بصری در این خودرو است.