با وجود این که طبق مصوبه شورای عالی استاندارد، همه سواری‎های ساخت ایران باید از ابتدای برنامه پنجم توسعه، یعنی آغاز سال ۱۳۹۰ با کیسه هوا تولید می‎شدند، اما در آغاز سال جاری خودروسازان به دلایل مختلف اعلام کردند که نمی‎توانند از پس اجرای این کار برآیند.

در گروه صنعتی ایران‌خودرو، روآ و پیکان وانت و در گروه صنعتی سایپا، ریو و انواع پراید با مشکل تجهیز به کیسه ایمنی هوا رو به رو شدند. در نتیجه وزرات صنایع و معادن وقت با همکاری موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی یک برنامه زمان بندی برای تجهیز خودروها به کیسه ایمنی هوا تصویب کرد.

طبق این برنامه زمان‌بندی بنا شد محصولات خانواده پراید تا آبان ماه امسال برای تجهیز به کیسه ایمنی هوا فرصت داشته باشند. در مورد روآ و وانت پیکان توضیح این کارخانه مبنی بر توقف تولید این خودروها تا پایان سال ۱۳۹۰ برای تصمیم گیران کافی بود.

بنابراین حداقل تا امروز سه خودرو هستند که احتمالا تولیدشان در سال ۱۳۹۱ ادامه نخواهد یافت.

کیوان وزیری، مدیر نظارت براجرای استانداردهای ایران خودرو، در این مورد می‎گوید: « ایران خودرو از ابتدا هم قرار بود تولید روآ را در سال ۱۳۹۰ متوقف کند، اما به دلیل درخواست ستاد حمل و نقل و مدیریت سوخت، تولید آن را تا شهریور ماه امسال ادامه خواهد داد. در حال حاضر هم مشکلی برای حذف این خودرو از سبد محصولات وجود ندارد و احتمالا تولید روآ تا قبل از پایان شهریور ماه متوقف خواهد شد.»

دیگر محصول در حال خداحافظی ایران خودرو پیکان وانت یا همان وانت باردو است که در مورد کسب استانداردهای اجباری این خودرو هم ابهام هایی مطرح است.

با این وجود مدیرعامل ایران خودرو قبلا اعلام کرده است که تولید این محصول به احتمال زیاد تنها تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت و بعد از آن وانت سمند یا تندر جانشین آن خواهد شد.

اما در مورد پرایدها، تلاش‎های صورت گرفته ظاهرا نتیجه داده است. بعد از این که شرکت سایپا توانست با تغییر دادن پلت فرم این خودرو استانداردهای لازم را کسب کند، حالا با ایجاد تغییراتی عمده در داشبورد و اجزای جلویی خودروهای پراید توانسته روی محصولات کیسه هوا نصب کند و از این نظر دچار مشکل نخواهد شد.

بنابراین با وجود همه پیش داوری‌هایی که درمورد پراید وجود دارد، تولید این خودرو ارزان قیمت همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

این در حالی است که مرتضی شفیعی، معاون مهندسی و کیفیت سایپا، اعلام کرده است که شرکت کیا، که برند خودرو ریو متعلق به آن است، با ایجاد تغییراتی برای نصب کیسه ایمنی هوا روی این خودرو موافقت نکرده است و سایپا عملا چاره ای به جز خارج کردن ریو از سبد محصولات خود نخواهد داشت.

بنابراین به نظر می‎رسد در صورتی که استانداردهای اجباری ایمنی در مورد کیسه ایمنی هوا با بازنگری مواجه نشوند، سال ۱۳۹۱ بدون روآ، وانت پیکان و ریو آغاز خواهد شد.

منبع: ایسنا