تولید خودرو در ایران که نزدیک به یک دهه به طور میانگین سالانه ۱۶ درصد رشد کرده بود امسال با کاهشی پنجاه درصدی نسبت به سال قبل  به سطح هشت سال پیش برگشته است. 
امیرهادی انواری در گزارشی در روزنامه شرق نوشته بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی دفتر صنایع ماشین‌سازی و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در آذرماه سال‌جاری مجموعا ۷۲ هزار و ۸۴۵ دستگاه خودرو تولید شده است که در مقایسه با آذرماه سال قبل (تولید ۱۴۸ هزار و ۷۲۳ دستگاه در آذرماه سال ۱۳۹۰) شاهد کاهش ۵۱ درصدی تولید کل خودرو‌ کشور هستیم. 
همچنین از ابتدای امسال تا پایان آذرماه مجموعا ۶۷۶ هزار و ۵۱۸ دستگاه خودرو در کشور تولید شده است، میزان تولید خودرو در ۹ ماهه سال قبل یک میلیون و ۲۵۹ هزار و ۱۴۰ دستگاه بود که نشان‌دهنده کاهش ۴۶.۳ درصدی تولید خودرو در ۹ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل است. 

«مدیران» چینی ناجی سقوط
 کارخانه «مدیران خودرو»، عرضه‌کننده انواع خودروهای چینی تحت برند «ام‌وی‌ام» و «چری» تنها برندی است که از ابتدای امسال تاکنون توانسته تیراژ تولید خود را حفظ کند. 
در شرایطی که وضعیت سایر خودروسازان زیاد مناسب به نظر نمی‌رسد، این خودروساز در آذرماه امسال سه هزار و ۷۶۱ دستگاه خودرو، مونتاژ و عرضه کرده‌ که نسبت به تولید دو هزار و ۵۴۶ دستگاهی سال ۱۳۹۰ این خودروساز تولید خود را بالغ بر ۴۷.۷ درصد رشد داده است. 
مدیران خودرو از ابتدای امسال تا پایان آذرماه جمعا ۳۳هزار و ۵۸۱ دستگاه خودرو مونتاژ کرده که نسبت به تولید ۱۴ هزار و ۷۹۹ دستگاهی در ۹ماهه نخست سال ۱۳۹۰ نشان‌دهنده رشد ۱۲۶.۹ درصدی است. 
نگاهی به آمار تولید مدیران خودرو در ایران و روند صعودی آن قابل توجه است. در شرایطی که سایر برند‌ها آرام‌آرام از بازار خودرو ایران کنار می‌کشند، این برند طی سال‌های گذشته و دقیقا همزمان با خروج و کاهش سهم برند‌های اروپایی از بازار ایران، سهم خود را افزایش داده است. 
سقوط پس از یک دهه صعود
ماجرای غم‌انگیز آنجاست که صنعت خودروسازی ایران، جزو معدود صنایعی است که به هر تقدیر (حمایت‌ها و انحصار‌های دولتی و کمک‌های گمرک در حمایت از تولید داخل و…) در سال‌های گذشته، سالانه با رشد قابل‌توجهی روبه‌رو و هم دارای سهم قابل توجه از تولید جهانی بوده است. 
به‌طوری که در این موضوع، ایران لااقل طی یک دهه گذشته به لحاظ کمی جزو عمده تولید‌کنندگان جهانی قرار گرفته بود. از سال ۲۰۰۲ تا سال ۲۰۱۲، به‌طور متوسط رشد سالانه تیراژ خودرو ایران بیش از ۱۶درصد بوده است، این در حالی است که میانگین رشد سالانه تولید در جهان بر اساس آمارهای بین‌المللی نزدیک به چهاردرصد بوده است که حکایت از وضعیت خوب تولید ایران حداقل از نظر کمی دارد. 
حتی در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ که تولید خودرو مجموع کشورهای جهان با کاهش قابل توجه مواجه شده بود، ایران همچنان به افزایش سالانه تولید خود ادامه داد، تا اینکه رشد سالانه تیراژ خودرو ایران در سال ۲۰۱۱ از نزدیک به ۱۵ درصد در سال ۲۰۱۰ به نزدیک سه درصد رسید.
هنوز آمار مربوط به سال ۲۰۱۲ که به تازگی به پایان رسیده، توسط سازمان تولیدکنندگان وسایل نقلیه منتشر نشده است اما با بررسی میانگین تولید ماهانه در سال ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ (که توسط وزارت صنایع ایران منتشر شده است) می‌توان تخمین زد که تولید خودرو ایران در سال ۲۰۱۲ میلادی چیزی نزدیک به ۸۴۶ هزار دستگاه خواهد بود. 
این در مقایسه با تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاهی ایران در سال ۲۰۱۱ میلادی، یعنی کاهش نزدیک به ۵۱درصدی تولید خودرو ایران در سال ۲۰۱۲، موضوعی که اگر بی‌سابقه نباشد، لااقل تا جایی که آمار‌ها یاری می‌کنند کم سابقه است. این یعنی پرتاب شدن صنعت خودرو ایران به سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵، یعنی ۸-۷ سال قبل! 
۱۰ درصد جمعیت فعال کشور در زنجیره صنعت‌خودرو
در ایران در کنار سه خودروسازی ایران خودرو، سایپا و پارس‌خودرو و خودروسازهای دیگر، یک هزار و ‌٢٠٠ شرکت قطعه‌ساز در کشور وجود دارد که اشتغال ایجاد شده توسط این صنعت و زنجیره تامین آن حدود ‌٧٠٠ هزار نفر است و به صورت غیرمستقیم نیز حدود دو میلیون و ‌۴٠٠ هزار نفر یعنی حدود ده درصد جمعیت فعال در ایران در صنعت خودرو کشور فعال هستند. 
به عبارتی تقریبا می‌توان گفت به ازای هر خودرو دو شغل ایجاد می‌شود. از دیگر سو حدودا دو هزار و ‌٢۵٠ تعمیرگاه مجاز در کشور وجود دارد که ١۵٠٠ نمایندگی مجاز فروش را در خود جا داده و پراکندگی آن کشور را در بر گرفته است.
نسخه کامل این گزارش را {اینجا} بخوانید.