لامبورگینی رسما تولید شاسی بلند خود را تایید کرد. به گفته این کارخانه «اوروس» در کارخانه لامبورگینی در سانت آگاتا بولونزه در ایتالیا ساخته می‌شود و در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه خواهد شد.

لامبورگینی سه سال پیش کانسپت شاسی بلند خود، «اوروس» را نمایش داد. از آن زمان کارخانه ایتالیایی در تلاش بود تا عرضه این خودرو را از نظر تجاری برای مدیران آئودی توجیه کند. لامبورگینی بخشی از گروه فولکس‌واگن است و توسط آئودی کنترل می‌شود. از آن زمان خبر توافق یا مخالفت فولکس‌واگن با این پروژه بارها منتشر شد.

مهمترین مسئله بر سر راه تولید اوروس محل ساخت این ماشین بود. سال گذشته این احتمال مطرح شد که اوروس برای صرفه‌جویی در هزینه‌های تولید، در کنار شاسی‌بلندهای دیگر گروه فولکس‌واگن در کارخانه‌ای در اسلواکی ساخته شود.

اما اوایل ماه دولت ایتالیا به لامبورگینی صد میلیون یورو کمک کرد تا مطمئن شود اوروس «ساخت ایتالیا» باشد. با این حال همچنان بخش‌ عمده‌ای از تولید در اسلواکی انجام خواهد شد و مونتاژ نهایی در ایتالیا صورت می‌گیرد.

لامبورگینی اوروس را برای بازارهای تازه‌اش می‌خواهد. در بازارهایی نظیر چین و روسیه، ثروتمندان بیشتر مایلند تا ماشین شاسی‌بلند لوکس سوار شوند. وضعیت جاده‌ها در این بازارهای تازه هم علت دیگری است که تقاضا برای یک شاسی‌بلند را بیشتر می‌کند.

ورود اوروس به فهرست محصولات لامبورگینی، این کارخانه را به سطح تازه‌ای خواهد رساند. برنامه لامبورگینی تولید سه هزار دستگاه اوروس در سال است. به این ترتیب با ورود این شاسی‌بلند تولید این کارخانه دو برابر خواهد شد. لامبورگینی سال گذشته ۲۵۳۰ دستگاه ماشین در سراسر جهان فروخت.

به همین دلیل است که استفان وینکلمان، مدیر لامبورگینی همزمان با اعلام تولید اوروس گفت «معرفی سومین مدل نشانه‌ای از آغاز دوره‌ای تازه است.»

او امروز در رم با ماتئو رنزی، نخست وزیر ایتالیا درباره برنامه‌های گسترش کارخانه گفتگو کرد. لامبورگینی برای افزایش ظرفیت تولید باید وسعت کارخانه‌اش را دوبرابر کرده و ۵۰۰ کارگر تازه استخدام کند. درباره میزان سرمایه‌گذاری رقم دقیقی اعلام نشده اما نخست وزیر ایتالیا می‌گوید نزدیک به یک میلیارد یورو در این پروژه سرمایه‌گذاری خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود قیمت اوروس از ۱۸۰ هزار یورو به بالا باشد و علاوه بر آمریکا، بیشترین مشتری‌های آن در چین، روسیه و خاورمیانه خواهد بود.

اوروس مشتری‌های تازه‌ای برای لامبورگینی خواهد آورد. خانواده‌ها و زنان از جمله مشتریانی بودند که محصولات کنونی لامبورگینی پاسخگوی نیاز و سلیقه آنها نبود.

اوروس نام حیوانی باستانی است که اجداد گاو‌های کنونی به حساب می‌آید. اندازه شانه‌های اوروس تا یک متر و هشتاد سانتی‌متر می‌رسید. گاوهایی که در پانصد سال گذشته در اسپانیا برای گاوبازی استفاده می‌شود از نظر ظاهری بسیار به اوروس‌ها شبیه است.

ظاهر اوروس بدون شک یادآور یک لامبورگینی است. خودرو با طول ۴.۹۹ متر کشیده‌تر و با ارتفاع ۱.۶۶ متر کوتاه‌تر از رقبای خود است. عرض ۱.۹۹ متری ماشین ظاهری عضلانی به ماشین داده و در مقایسه با پورشه کاین و ب ام و X6، این ماشین اسپرت‌تر و خاص‌تر به نظر می‌رسد.

اوروس اولین شاسی بلند لامبورگینی نیست. این کارخانه در دهه هشتاد با ساخت سیصد دستگاه از مدل LM002 اولین سوپراسپرت ساز جهان بود که یک شاسی‌بلند ساخت.

اوروس بر روی شاسی تغییر داده شده MLB فولکس‌واگن ساخته می‌شود. هنوز اطلاعاتی درباره قوای محرکه ماشین منتشر نشده است. ولی احتمال دارد اوروس اولین لامبورگینی با قوای محرکه هیبرید باشد. لامبورگینی سال گذشته توانایی‌اش برای تولید موتور هیبرید را با کانسپت «آستریون» در نمایشگاه پاریس نمایش داده بود.